Technologie

19-01-2015 Kotły i podgrzewacze

Palmy z głową! - pytania czytelników

Zimowe koszmary: co rano trzeba odśnieżyć i dorzucić do pieca. Czy aby na pewno? Po to człowiek wymyślił maszyny, aby pewne czynności (w szczególności te ciężkie i brudne) wykonywały one za nas...

Czytaj więcej

15-01-2015 Kotły i podgrzewacze

Podgrzewamy wodę w zasobniku c.w.u.

Wybierając sposób podgrzewania wody w zasobniku, należy zwrócić uwagę na parametry pracy systemu oraz specyfikę instalacji. Wymiennik czy grzałka? Jaki rodzaj? Odpowiedzi wcale nie są takie oczywiste.

Czytaj więcej

07-01-2015 Systemy przeciwoblodzeniowe i przeciwzamarzaniowe

Uwaga! Śnieg i lód!

Wprawdzie Polska zimą rzadko przypomina Alaskę, ale jak już sypnie, to na całego! W taki czas mieszkańcy domów jednorodzinnych, zamiast po porannej kawie wsiąść do ciepłego samochodu, łapią za szufle...

Czytaj więcej

18-12-2014 Instalacje specjalne

Jak właściwie zabezpieczyć biurowiec przed pożarem?

Pożar biurowca zagraża życiu dużej liczby ludzi znajdujących się w jego wnętrzu i wiąże się ze znacznymi stratami mienia firmowego. W celu ochrony powyższych wartości niezbędne są instalacje systemów przeciwpożarowych.

Czytaj więcej

28-10-2014 Armatura wodociągowa i kanalizacyjna

Kanalizacja (bardzo) niskoszumowa

Systemy kanalizacji niskoszumowej zagwarantują osiągnięcie jak najlepszych parametrów akustycznych. Pod warunkiem, że wykonano je z dobrych jakościowo materiałów, za pomocą odpowiednich elementów oraz – według przemyślanego projektu.

Czytaj więcej