Za każdą kupioną GRUNDFOS ALPHA2 - darmowy kupon do kina

Technologie

30-09-2014 Wentylacja i klimatyzacja

Wentylacja w domu: mechaniczna czy grawitacyjna?

Wybór odpowiedniego systemu wentylacyjnego jest trudniejszy, niż mogłoby się zdawać. W Polsce nadal większą popularnością cieszy się wentylacja mechaniczna. Natomiast wentylacja grawitacyjna, czyli naturalna, zdobywa jednak coraz większe rzesze zwolenników...

Czytaj więcej

29-09-2014 Pompy ciepła

Prawidłowa instalacja pomp ciepła

Zainstalowanie pompy ciepła to sposób na zaoszczędzenie sporych pieniędzy. Aby jednak prace zakończyły się sukcesem, należy zgrać w czasie kilka elementów, co wymaga wczesnego zaplanowania działań.

Czytaj więcej

24-09-2014 Wyposażenie pomieszczeń sanitarnych

Wprost ze ściany - stelaże podtynkowe

Stelaże podtynkowe pozwalają na schowanie całej instalacji za linią ściany. Systemy przesuwne, uniwersalne moduły, bezdotykowe przyciski – producenci oferują coraz bardziej zaawansowane rozwiązania.

Czytaj więcej

24-09-2014 Wentylacja i klimatyzacja

Wentylacja hybrydowa – co to takiego?

Wielu użytkowników obserwuje w swoich mieszkaniach bezruch powietrza w kanałach wentylacyjnych, a w skrajnych przypadkach ciągi wsteczne, w których kratka wentylacyjna wywiewna zamienia się nagle w nawiewną i nieprzyjemne chłodne powietrze z różnymi...

Czytaj więcej

23-09-2014 Systemy odwodnień

Odpływ od linijki

Skuteczna izolacja przeciwwilgociowa, izolacja akustyczna, dopasowanie wysokości oraz dobranie odpowiedniej wydajności… O czym jeszcze należy pamiętać, projektując odwodnienie liniowe?

Czytaj więcej