Technologie

22-05-2015 Systemy odwodnień

Proste rozwiązania są najlepsze czyli parę słów o zasuwach burzowych i rewizjach kanalizacyjnych

Mimo niezwykłej prostoty konstrukcji i zasad działania zasuwa burzowa nie ma konkurencji w ochronie budynków przed zalaniem. Jeśli dodatkowo uwzględnimy w projekcie specjalne rewizje, stworzymy skuteczną i bezpieczną instalację kanalizacyjną.

Czytaj więcej

20-04-2015 Wentylacja i klimatyzacja

Dbaj o higienę… klimatyzacji

Choć polskie przepisy nie precyzują jednoznacznie metod czyszczenia instalacji klimatyzacyjnej, a nawet pozostawiają miejsce na interpretację w temacie częstotliwości, nie powinniśmy bagatelizować tematu „systemowej higieny”. Jakość powietrza we wnętrzu w...

Czytaj więcej

20-04-2015 Ogrzewanie

Systemy dystrybucji gorącego powietrza

Powietrze podgrzane za pomocą wkładu kominkowego można rozprowadzić do pomieszczeń. W tym celu zastosowanie znajdują grawitacyjne i wymuszone systemy dystrybucji gorącego powietrza (DGP).

Czytaj więcej

25-02-2015 Ogrzewanie

Energia wody i powietrza czyli parę słów o nagrzewnicach

Mała bezwładność systemu sprawia, że szybko i sprawnie ogrzewają dostępną powierzchnię, również w obiektach wielkokubaturowych. Energooszczędność, integracja z systemem BMS, stosunkowo łatwy montaż – nic dziwnego, że wodne nagrzewnice powietrza zyskują na popularności.

Czytaj więcej

05-02-2015 Wyposażenie pomieszczeń sanitarnych

Komfortowa łazienka dla każdego

Współczesna łazienka powinna zapewniać komfort wszystkim użytkownikom, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Dlatego producenci starają się oferować rozwiązania, które nie tylko dobrze wyglądają, ale są również optymalnie dostosowane do potrzeb wszystkich generacji...

Czytaj więcej