Konkurs - Niezbędnik Fachowca Milwaukee

Systemy przeciwoblodzeniowe i przeciwzamarzaniowe

Wprawdzie Polska zimą rzadko przypomina Alaskę, ale jak już sypnie, to na całego! W taki czas mieszkańcy domów jednorodzinnych, zamiast po porannej kawie wsiąść do ciepłego samochodu, łapią za szufle do odśnieżania. Podobnie „gimnastyczne” poranki mają wszyscy ci, którzy muszą zadbać o chodniki koło swych posesji. A na dodatek ranne odśnieżanie wcale nie daje pewności, że za kilka godzin pogoda nie zafunduje nam powtórki z rozrywki. Jest jednak na to sposób. Sposób o wiele tańszy niż emigracja w tropiki.

Czytaj więcej...
Wygodny dojazd zimą czyli nowoczesne rozwiązania grzewcze Raychem

Co roku zima przysparza kłopotów mieszkańcom domów jednorodzinnych – posesje są zasypane śniegiem, chodniki śliskie, a przymarznięta brama garażu nie daje się otworzyć. Radzimy sobie z tymi problemami, jak możemy – odśnieżamy samodzielnie, sypiemy piaskiem i solą albo prosimy rodzinę i znajomych o pomoc.

Czytaj więcej...

Właściwie dobrane zabezpieczenia, odpowiedzialne za ochronę rur przed zamarzaniem, zapewnią komfort użytkowania budynku, a co najważniejsze, pozwolą uniknąć wysokich kosztów związanych z odmrażaniem oraz ewentualną wymianą uszkodzonych fragmentów instalacji wodnej.

Czytaj więcej...
Fot. Przewód ETL-10. Tak zamontowany przewód należy jeszcze zaizolować

Zbyt długa zima potrafi dać się we znaki nie tylko nam wszystkim, ale również pozostawia swoje piętno na budynkach i instalacjach. Wraz z wiosną w całej okazałości pojawiają się uszkodzenia instalacji wodnych i kanalizacyjnych. Jest to najlepszy moment, żeby wraz z naprawą i konserwacją zabezpieczyć rury i pozbyć się problemów raz na zawsze. Najskuteczniejsze rozwiązanie to kompletny, elektryczny system grzewczy wraz ze sterownikiem, zapewniający ochronę tylko podczas ujemnych temperatur.

Czytaj więcej...
Specjalistyczny przewód ELEKTRA SelfTec® PRO TC

Od stycznia 2013 roku ELEKTRA wzbogaca swoją ofertę o nowy, bardziej odporny na działanie wysokich temperatur specjalistyczny przewód ELEKTRA SelfTec® PRO TC.

Czytaj więcej...