Woda to źródło życia - i właśnie dlatego w naszych działaniach skupiamy się głównie na kwestii higieny wody - VIEGA

Kolektory słoneczne

Dla prawidłowej pracy instalacji solarnych ważne są odpowiednie zabezpieczenia przed przegrzaniem. W praktyce zabezpieczenia tego typu bazują na kilku rozwiązaniach.

Czytaj więcej...

Tylko odpowiednio dobrana oraz dokładnie przemyślana instalacja solarna pozwoli na osiągnięcie założonych celów energetycznych. Na co zwrócić uwagę podczas dopasowania i montażu systemu lub jego rozbudowy, aby działał on jak najefektywniej?

Czytaj więcej...

W związku z dużą popularnością instalacji solarnych w Polsce oraz lawinowym wzrostem przypadkowych instalatorów zajmujących się montażem instalacji, spadła średnia jakość wiedzy na temat efektywnego działania instalacji solarnej.

Czytaj więcej...
Fot. 1. Zacienienie pól kolektorów

Błędy popełniane przez projektantów oraz instalatorów mogą się w krótkim okresie czasu objawić w postaci obniżonej wydajności instalacji solarnej, zbędnego postoju lub nawet prowadzić do uszkodzeń podzespołów. Błędy te wynikają z szeregu przyczyn, które zostaną pokrótce przedstawione.

Czytaj więcej...
OZE: ekologiczna rewolucja w polskich domach

OZE to nic innego jak odnawialne źródła energii takie jak słońce, wiatr czy biomasa. Nie tylko nie wyczerpują się tak jak paliwa kopalne, ale nie są szkodliwe dla środowiska, ponieważ nie emitują gazów cieplarnianych. Już wkrótce obowiązywać zacznie w Polsce ustawa o OZE, która może wprowadzić obowiązek montażu w nowopowstającym budynku przynajmniej jednego systemu pozyskującego energię z odnawialnych źródeł. To prawdziwa ekologiczna rewolucja.

Czytaj więcej...
Ekologiczne źródła ciepła szansą na trwałe obniżenie kosztów eksploatacyjnych

Słońce jest źródłem energii odnawialnej, która w postaci promieni słonecznych dociera do powierzchni ziemi i może być absorbowana przez kolektory słoneczne.

Czytaj więcej...