Ogrzewanie

W ofercie firmy KISAN pojawiła się już III-a generacja cyfrowego systemu sterowania instalacjami grzewczymi i chłodzącymi. System WLM3 umożliwia regulację temperatury w pomieszczeniach z ogrzewaniami płaszczyznowymi, grzejnikami lub oboma jednocześnie.

Czytaj więcej...

Bosch Condens GC9000i to prawdziwa rewolucja w dziedzinie urządzeń grzewczych dedykowanych do mieszkań, apartamentów oraz domów. Cechy charakterystyczne tej nowej linii urządzeń to: absolutnie nowatorski design, front kotła wykonany ze specjalnie wzmacnianego szkła w kolorze białym lub czarnym, zintegrowany z nim podświetlany dotykowy panel sterowania oraz kształt obudowy z charakterystycznie zaokrąglonymi narożnikami.

Czytaj więcej...

Rury warstwowe, zwane często wielowarstwowymi, składają się – jak sama nazwa sugeruje – z kilku naniesionych na siebie powłok, łączonych klejem. W potocznym rozumieniu funkcjonuje przekonanie, iż środkową warstwą zawsze jest jakiś metal, najczęściej aluminium, lecz jest to swoisty stereotyp, gdyż wielowarstwowość obejmuje również struktury wykorzystujące różne rodzaje tworzyw sztucznych z pominięciem warstwy metalu, choć faktycznie takie rury stanowią rynkową mniejszość. Jednakże o który wariant by nie chodziło, zawsze mamy do czynienia z doskonałym rozwiązaniem, stosowanym w wielu różnych typach instalacji z uwagi na jego całkowitą gazową antydyfuzyjność.

Czytaj więcej...

Jeszcze 20 lat temu idea kontrolowania temperatury w każdym pomieszczeniu domu bez ruszania się z fotela, brzmiała jak pomysł zaczerpnięty z filmów science-fiction. Dziś zaś każdy, kto staje przed wyzwaniem jakim jest budowa, przebudowa lub remont domu i mieszkania, może przebierać w kilku lub kilkunastu ofertach systemów sterowania ogrzewaniem o różnym stopniu zaawansowania technologicznego, które poprzez inteligentną kontrolę temperatury gwarantują oszczędności nawet do 30% w skali roku (wg niektórych oferentów).

Czytaj więcej...

Kluczową decyzją przy budowie domu lub modernizacji już istniejącego jest wybór odpowiedniego ogrzewania. Wiąże się to z zakupem urządzenia mającego służyć w domowej instalacji przez długie lata. Rozważając zatem zakup nowego źródła ciepła warto uwzględnić kilka istotnych czynników.

Czytaj więcej...

Jako zalety zespołów mieszających należy wymienić przede wszystkim uniwersalność zastosowania. Wynika to stąd, że w grupach mieszających uwzględnia się standardowe rozstawy przyłączy.

Czytaj więcej...