Woda to źródło życia - i właśnie dlatego w naszych działaniach skupiamy się głównie na kwestii higieny wody - VIEGA

Ogrzewanie podłogowe

Firma Pipelife Polska S.A. rozpoczęła działalność w Polsce w roku 1996 otwierając swoje pierwsze biuro w Warszawie. Pierwsza fabryka powstawała w Strzałkowie k. Radomia. Po zaledwie dwóch latach działalności firma zapewniła sobie 5% udział w polskim rynku dostawców instalacji.

Czytaj więcej...

Dobre funkcjonowanie systemu ogrzewania podłogowego wymaga prawidłowo zaplanowanej i wykonanej instalacji poszczególnych obiegów grzewczych. W tym celu konieczne jest użycie odpowiednich rozdzielaczy. Podpowiadamy, na jakie z nich się zdecydować.

Czytaj więcej...

W wielu domach rolę tradycyjnych grzejników coraz częściej przejmuje ogrzewanie podłogowe. Jego popularność wynika przede wszystkim z faktu, że jest to instalacja niskotemperaturowa, a więc energooszczędna, pozwalająca osiągnąć konkretne korzyści finansowe. Chociaż to tylko jedna z zalet tzw. podłogówki to u podstaw każdej z nich – oprócz prawidłowego montażu takiego ogrzewania – leży decyzja o wyborze odpowiedniego podkładu podłogowego, który będzie łączył zarówno wysoką wytrzymałość, jak i skuteczność przewodzenia ciepła dostarczanego przez gąszcz rur grzewczych.

Czytaj więcej...

Ciepła jesień nie sprawiła, że nasi czytelnicy przestali myśleć o nadchodzącej zimie. Tym razem ich uwaga skupiła się na systemach wodnego ogrzewania podłogowego. Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczącego tej coraz popularniejszej technologii grzewczej.

Czytaj więcej...

Jeszcze 10 lat temu ogrzewanie podłogowe było stosowane głównie w pomieszczeniach basenowych, łazienkach, saunach, czyli w tzw. pomieszczeniach ciepłych, gdzie wymagana jest temperatura wyższa niż pokojowa. Działania mające na celu ograniczenie zużycia energii, a przede wszystkim wzrost popularności i dostępności niskotemperaturowych źródeł ciepła (pompy ciepła, kotły kondensacyjne) spowodowały zdecydowany wzrost zainteresowania ogrzewaniem powierzchniowym.

Czytaj więcej...
Rys. 1. Samoregulujący przewód grzejny do ogrzewania podłogowego doskonale sprawdzi się w miejscach gdzie możliwe jest tylko niewielkie podwyższenie podłogi. Przewód może być instalowany pod każdym typem posadzki bez ryzyka przegrzania.

O zaletach elektrycznego ogrzewania podłogowego nie trzeba już nikogo przekonywać. Podnosi ono komfort i pomaga zmniejszyć wydatki na ogrzewanie. Dzięki instalacji blisko powierzchni podłogi szybko nagrzewa pomieszczenie i przekazuje ciepło w sposób ciągły.

Czytaj więcej...