Konkurs - Niezbędnik Fachowca Milwaukee

Pompy ciepła

Polski rynek gruntowych pomp ciepła to rynek dojrzały, na którym od wielu lat działają dystrybutorzy i należące do nich lub współpracujące z nimi ekipy montażowo-instalacyjne. Technologia jest już dopracowana, instalacje i montaż przeprowadzono setki i tysiące razy. Mimo tego nadal można spotkać przypadki, w których pierwsze uruchomienie instalacji ujawnia poważne błędy popełnione na różnych etapach inwestycji – czasem są to błędne założenia i obliczenia poczynione na samym początku, czasem zaś są to konsekwencje niedociągnięć montażowych. Niniejszy materiał to kompleksowe omówienie najczęściej popełnianych błędów, swoisty poradnik dla tych, którzy przygodę z tą technologią dopiero zaczynają.

Czytaj więcej...

Standardem nowoczesnego budownictwa w Polsce staje się wentylacja mechaniczna domów jednorodzinnych i mieszkań. Stojąc przed wyborem systemu wentylacji dla domu warto wybrać produkty dbające zarówno o ZDROWIE i KOMFORT wszystkich mieszkańców, jak i o EKONOMIĘ gospodarstwa domowego.

Czytaj więcej...

Pompy ciepła współpracujące z kotłami kondensacyjnymi? To rozwiązanie szczególnie polecane w przypadku termomodernizacji, energooszczędne i niemal bezawaryjne. W skrócie: przyszłość rynku grzewczego.

Czytaj więcej...

Daikin Altherma HPSU Compact, Hybrydowa Pompa ciepła Daikin Altherma, gruntowa pompa ciepła Daikin Altherma - różne pompy ciepła do różnych zastosowań.

Czytaj więcej...

Wprawdzie okres grzewczy mamy już za sobą, to nadchodzi czas, aby pomyśleć o przyszłej zimie. Jeżeli budujecie dom czy planujecie remont systemu grzewczego – to w zasadzie ostatnia chwila na decyzje. Zwłaszcza jeśli myślicie o pompie ciepła zasilanej kolektorem gruntowym. Montaż takiego systemu oznacza prace ziemne, a na te czas najlepszy przed nami. A jeżeli macie jakieś wątpliwości postaramy się je rozwiać odpowiadając na najczęściej zadawane pytania, które dotyczą gruntowych pomp ciepła.

Czytaj więcej...

Pompa ciepła to wysokoefektywne urządzenie grzewcze wykorzystujące energię słoneczną zmagazynowaną w powietrzu, gruncie lub wodzie.

Czytaj więcej...