Ogrzewacze pojemnościowe STIEBEL ELTRON

Seria PSH to elektryczne, ciśnieniowe ogrzewacze pojemnościowe do indywidualnego lub grupowego przygotowania ciepłej wody, do jednego lub kilku punktów poboru wody w domkach letniskowych,...

Pompy ciepła HEWALEX do c.w.u.

Pompa ciepła to wysokoefektywne urządzenie grzewcze wykorzystujące energię słoneczną zmagazynowaną w powietrzu, gruncie lub wodzie.

Podgrzewamy wodę w zasobniku c.w.u.

Wybierając sposób podgrzewania wody w zasobniku, należy zwrócić uwagę na parametry pracy systemu oraz specyfikę instalacji. Wymiennik czy grzałka? Jaki rodzaj? Odpowiedzi wcale nie są takie oczywiste.

Ciepła woda z powietrza, czyli o powietrznych pompach ciepła do c.w.u.

Znacznie wyższe sprawności przy niższej temperaturze dolnego źródła, możliwość przygotowywania c.w.u., technologia inwerterowa, zdalne sterowanie - można śmiało powiedzieć, że ostatnich kilka lat należało do powietrznych pomp ciepła.

Elektryczne podgrzewacze wody

Podgrzewacz ciepłej wody użytkowej to urządzenie stosowane w instalacji wodnej jako rozpowszechniony sposób przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Woda podgrzana słońcem

Najbardziej popularnym sposobem wykorzystania energii słonecznej, w przypadku budownictwa jednorodzinnego, są obecnie instalacje kolektorów słonecznych na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Przyczynia się do tego fakt, że słoneczne instalacje nie są zbyt drogie, a poza tym są na tyle proste, że nie wymagają zbyt skomplikowanych technologii i zastosowania drogich materiałów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki dofinansowaniom po stronie państwa, zyskują na coraz to większej popularności.

Nowy zasobnik c.w.u. Panasonic ze zbiornikiem buforowym

Panasonic wprowadził na rynek nowy zasobnik c.w.u. wyposażony w zbiornik buforowy. Urządzenie jest przeznaczone do współpracy z pompami ciepła powietrze/woda z linii Aquarea zarówno w wersjach monoblok, jak i split. Połączenie tych urządzeń umożliwia stworzenie wydajnej instalacji, zapewniającej ciepłą wodę i ogrzewanie w nowych oraz remontowanych budynkach.

Elektryczne podgrzewacze wody

Praca przepływowego podgrzewacza jest zainicjowana momentem odkręcenia kranu z ciepłą wodą. Urządzenie podgrzewa wodę, pobierając energię elektryczną. W podgrzewaczach pojemnościowych woda jest nie tylko podgrzewana, ale i magazynowana.

Domowe zasoby ciepłej wody

Zasobniki, zbiorniki, wymienniki oraz podgrzewacze – na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, dzięki którym przygotujemy i zamagazynujemy ciepłą wodę użytkową. Warto dobrać je z myślą o istniejącej instalacji c.o. lub zdecydować się na rozwiązanie współpracujące z wieloma źródłami ciepła.

Co nowego w przepływowych podgrzewaczach wody?

Przepływowe podgrzewacze wody, podobnie jak i wiele innych urządzeń techniki grzewczej, rozwijają się w kierunku oszczędności energii, co w dużej mierze osiągane jest dzięki systemom sterowania mikroprocesorowego. Przyjrzyjmy się nieco bliżej kilku nowatorskim rozwiązaniom w tym zakresie.

Zobacz także