Nagrzewnice gazowe

Nagrzewnice gazowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymaga się szybkiego ogrzania pomieszczenia, przy zastosowaniu energooszczędnych urządzeń.

Nagrzewnice powietrza w praktyce

Duże powierzchnie hal i magazynów trudno i nieekonomicznie jest ogrzewać tradycyjnymi metodami.

Dobór wodnych nagrzewnic powietrza

Ogrzewanie nadmuchowe jest jednym z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania pomieszczeń. Powietrze przepływające przez wymiennik ciepła (wodny, gazowy lub elektryczny) w aparacie grzewczym odbiera od niego energię cieplną i przekazuje ją do otoczenia. Dzięki wymuszonej konwekcji system ogrzewania nadmuchowego ma małą bezwładność, zatem za jego pomocą można w krótkim czasie zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu. Ponadto powietrze wprawione w ruch szybciej rozchodzi się po całym obiekcie, ogrzewając go w całej jego kubaturze. W artykule omówiono zagadnienia związane z doborem ogrzewania nadmuchowego na przykładzie nagrzewnic wodnych.

Nagrzewnice z funkcją wentylacji

Aparaty grzewczo-wentylacyjne znajdują zastosowanie w procesie związanym z przewietrzaniem i ogrzewaniem magazynów, hal przemysłowych a także obiektów użyteczności publicznej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej urządzeniom tego typu.

Kondensacyjne, modulowane nagrzewnice gazowe serii G

W bieżącym roku firma FLOWAIR, wyłączny dystrybutor nagrzewnic gazowych Robur na Polskę, poszerzyła swoją ofertę o nagrzewnice kondensacyjne serii G z modulowaną mocą palnika.

Zobacz także