Woda to źródło życia - i właśnie dlatego w naszych działaniach skupiamy się głównie na kwestii higieny wody - VIEGA

Kurtyny powietrzne

Znaczący udział w poborze energii elektrycznej na świecie, mają silniki stosowane w przemyśle. Wartości te są na tyle duże, że ich zmniejszeniem zainteresowani są nie tylko ponoszący koszty użytkownicy silników, ale też parlamenty wielu krajów. Unia Europejska wydaje odpowiednie przepisy nakładające na producentów urządzeń elektrycznych obowiązek stosowania coraz bardziej sprawnych napędów. Firma VTS – podążając za swoją długotrwałą strategią oraz znajdując przekonanie wśród swoich wieloletnich klientów wprowadza silniki energooszczędne EC – jako standard w nagrzewnicach wentylatorowych Volcano i kurtynach powietrznych Wing.

Czytaj więcej...

Najwięcej dzieje się w dziedzinie zużycia energii oraz sterowania. Najnowocześniejsze kurtyny powietrzne to energooszczędne urządzenia, dostosowujące swoją pracę do zapotrzebowania oraz błyskawicznie reagujące na informacje dostarczane przez dziesiątki czujników.

Czytaj więcej...
Kurtyny powietrzne - nowoczesne rozwiązania dla obiektów komercyjnych

Kurtyny powietrzne stanowią idealne rozwiązanie dla miejsc, w których istotne jest oddzielenie warunków panujących na zewnątrz od warunków panujących wewnątrz pomieszczenia.

Czytaj więcej...
Uwaga, kurtyna!

Zasady doboru kurtyn powietrznych zostały dokładnie opisane przez producentów, jednak proponowane usprawnienia techniczne i konstrukcyjne sprawiają, że wybór odpowiedniego urządzenia wciąż nie jest takim łatwym zadaniem.

Czytaj więcej...
Kurtyny powietrzne Defender

Utrzymanie w pomieszczeniach komfortowych warunków klimatycznych i uniezależnienie ich od zewnętrznych czynników atmosferycznych zawsze stanowiło wyzwanie. Większość działań użytkowników dotyczy zmniejszania strat ciepła w budynkach, a dzięki temu ograniczania kosztów ogrzewania. Służyć temu mają m.in. solidnie zaizolowane ściany, a także szczelne drzwi i okna. Ich izolacyjność jednak potrafi spaść do zera, gdy zostaną otwarte. Konsekwencją jest infiltracja, przeciągi, a także migracja zanieczyszczeń. Okazuje się, że nowoczesnym i bardzo skutecznym narzędziem służącym do utrzymania pożądanych parametrów otaczającego powietrza może być ono same.

Czytaj więcej...
Kurtyna powietrzna – skutecznym narzędziem w walce o oszczędność energii

Wytworzenie bariery powietrznej pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem lub też pomiędzy strefami o różnych temperaturach, aby obie strefy uniezależnić od siebie, jest zadaniem, które mogą wykonać kurtyny powietrzne. Oprócz dobrej izolacji ścian obiektu, szczelnych okien i drzwi, kurtyny wspomagają użytkownika w walce o oszczędność energii, wykorzystywanej na ogrzewanie oraz klimatyzację obiektu.

Czytaj więcej...