Konkurs - Niezbędnik Fachowca Milwaukee

Nagrzewnice

Temperatura powietrza wewnątrz pomieszczeń jest jednym z najważniejszych czynników, decydujących o jakości funkcjonowania tych pomieszczeń. Stanowi ona kluczowy element komfortu cieplnego, ma również zasadniczy wpływ na jakość prowadzonych procesów przemysłowych oraz bezpieczeństwo składowania produktów. Do ogrzewania obiektów przemysłowych, sportowych i innych pomieszczeń kubaturowych świetnie nadają się wodne nagrzewnice wentylatorowe, charakteryzujące się dużą dynamiką działania i umożliwiające optymalizację kosztów energii. Dziś odpowiemy na najczęściej zadawane pytania, dotyczące tych urządzeń.

Czytaj więcej...

Mała bezwładność systemu sprawia, że szybko i sprawnie ogrzewają dostępną powierzchnię, również w obiektach wielkokubaturowych. Energooszczędność, integracja z systemem BMS, stosunkowo łatwy montaż – nic dziwnego, że wodne nagrzewnice powietrza zyskują na popularności.

Czytaj więcej...

Do jakich pomieszczeń nadają się najlepiej? Gdzie je montować? Czy tylko grzeją czy mogą również chłodzić? Jak o nie dbać? Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące nagrzewnic nadmuchowych.

Czytaj więcej...
Fot. 1. Trwałość w nowoczesnych nagrzewnicach gazowych uzyskano dzięki korpusowi malowanemu proszkowo. Obudowa nie nagrzewa się. Fot. Master

Nagrzewnice gazowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymaga się szybkiego ogrzania pomieszczenia, przy zastosowaniu energooszczędnych urządzeń.

Czytaj więcej...
Fot. 2. Nagrzewnica VOLCANO jest stosowana przede wszystkim w obiektach o średniej i dużej kubaturze. Zastosowane kierownice powietrza umożliwiają ukierunkowanie strumienia ciepłego powietrza w 4 pozycjach zapewniając jednocześnie optymalny zasięg strumienia powietrza. Profil łopatek i właściwości łożyskowe wentylatora zapewniają cichą i wydajną pracę urządzenia.

Duże powierzchnie hal i magazynów trudno i nieekonomicznie jest ogrzewać tradycyjnymi metodami.

Czytaj więcej...
Fot. 2. Wysoka wydajność, lekka konstrukcja oraz niezawodność decydują o wyborze LEO FB do ogrzewania hal przemysłowych, supermarketów, pawilonów, dużych powierzchni magazynowych, obiektów sportowych i sakralnych. Nowoczesne, energooszczędne sterowanie (System M) oparte jest na modulowanej pracy wentylatora (regulacji prędkości obrotowej wentylatora w funkcji temperatury).

Ogrzewanie nadmuchowe jest jednym z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania pomieszczeń. Powietrze przepływające przez wymiennik ciepła (wodny, gazowy lub elektryczny) w aparacie grzewczym odbiera od niego energię cieplną i przekazuje ją do otoczenia. Dzięki wymuszonej konwekcji system ogrzewania nadmuchowego ma małą bezwładność, zatem za jego pomocą można w krótkim czasie zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu. Ponadto powietrze wprawione w ruch szybciej rozchodzi się po całym obiekcie, ogrzewając go w całej jego kubaturze. W artykule omówiono zagadnienia związane z doborem ogrzewania nadmuchowego na przykładzie nagrzewnic wodnych.

Czytaj więcej...