Ciepło z Gree – Nowy projekt lidera branży klimatyzacyjnej

Ciepło z Gree to ekosystem zaawansowanych urządzeń grzewczych, skoncentrowany na dostarczaniu ciepła i komfortu. Efektywnie i na lata. Od niemal trzydziestu lat Gree jest liderem rozwiązań chłodzenia domów, mieszkań i lokali użytkowych. Rozwój technologii doprowadził urządzenia chłodzące Gree na najwyższy poziom efektywności i inteligencji pracy, tworząc jednocześnie naturalną przestrzeń do rozwoju produktów i usług w kolejnych w obszarach. Gree kontynuuje swoją misję także w obszarze ogrzewnictwa budynków, koncentrując się na dostarczaniu wartościowych produktów i usług klientom, którzy szukają doskonałych rozwiązań, by efektywnie i energooszczędnie ogrzać mieszkania, domy, czy firmy. Poznajmy zatem trzy filary oferty „Ciepło z Gree”.

Nowoczesne klimatyzatory, jak np. U-Crown, mogą stanowić jedyne źródło ciepła w pomieszczeniu.
Nowoczesne klimatyzatory, jak np. U-Crown, mogą stanowić jedyne źródło ciepła w pomieszczeniu.

Klimatyzatory do ogrzewania – nowe oblicze klimatyzacji

Klimatyzatory zmodernizowane pod kątem grzania doskonale sprawdzają się nie tylko w dogrzewaniu pomieszczeń, ale mogą stanowić w nich także jedyne źródło ciepła. Starania inżynierów i konstruktorów zaowocowały modelami ogrzewającymi przy temperaturze zewnętrznej nawet do -30°C, czy cechującymi się klasą energetyczną A+++. Dlaczego warto ogrzewać klimatyzatorem? Klimatyzator, dzięki nawiewowi ciepłego powietrza, potrafi podnieść temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni nawet w ciągu 20 minut. Co więcej, urządzenia te umożliwiają precyzyjne utrzymywanie żądanej temperatury w pomieszczeniu, a ich obsługa jest wyjątkowo prosta. Wystarczy uruchomić klimatyzator, wybrać tryb grzania, nastawić żądaną temperaturę i dostosować intensywność nawiewu powietrza. Nie wymagają one składowania i uzupełniania paliwa, czy stałej obsługi użytkownika. Są one również czystym źródłem ciepła. Nie wytwarzają bowiem żadnych produktów ubocznych procesu ogrzewania jak popiół, czy spaliny. Ponadto, klimatyzator, jako pompa ciepła typu powietrze-powietrze, objęty jest dofinansowaniem, które można uzyskać zarówno na wymianę źródła ciepła na klimatyzator, jak i na zakup klimatyzatora jako źródła ciepła do nowobudowanego domu.

Pompy ciepła Versati – czysta energia i energooszczędność

Gree to także pompy ciepła, czyli technika ogrzewania, wykorzystująca układy chłodnicze, współpracujące z instalacjami wodnymi. Urządzenia Versati to idealne rozwiązanie dla wydajnego, ekonomicznego i łatwego w obsłudze ogrzewania domów jednorodzinnych. Jednostki Versati występują w wersjach Monoblok, Split oraz – od stycznia 2023 – również w wersji All in One. Mogą być wykorzystywane zarówno do ogrzewania, chłodzenia, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej, a ich zakup podlega dofinansowaniu w ramach programów proekologicznych, przewidzianych dla domów mieszkalnych.

REKLAMA

Pompy Versati All in One to urządzenia typu Split z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 185 l.
Pompy Versati All in One to urządzenia typu Split z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 185 l.

Pompy ciepła Gree Versati All in One to urządzenia typu Split z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 185 l. Zintegrowanie zbiornika z hydromudułem wewnętrznym gwarantuje wygodę zarówno doboru i montażu, jak i eksploatacji urządzenia. Pozwala także na oszczędność miejsca w stosunku do układu z zewnętrznym zbiornikiem. Wymiar jednostki wewnętrznej to tylko 60 x 65 cm przy 180 cm wysokości. Jedna kompaktowa jednostka zapewnia ciepłą wodę użytkową oraz wodę grzewczą. Co więcej, montaż urządzenia nie wymaga wykonywania dodatkowej instalacji i podzespołów do podłączenia zasobnika. Pompa, występująca w wydajnościach grzewczych od 4,0 do 15,5 kW, została wyposażona w nowoczesny, dotykowy sterownik z menu w języku polskim oraz moduł Wi-Fi, umożliwiający sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca poprzez aplikację.

Pompy Versati Monoblok dostępne są w nowej, ulepszonej wersji. Urządzenia, które zyskały dużą popularność ze względu na łatwość montażu i dużą wydajność, charakteryzują się obecnie jeszcze wyższymi współczynnikami efektywności energetycznej oraz zwiększoną niezawodnością grzania. Współczynnik COP tych modeli osiągać może nawet ponad 5,0. Dodatkowo, nowa seria pomp ciepła monoblok wyposażona została w fabryczne grzałki szczytowe. Dzięki dwustopniowej regulacji, mogą one wspomagać pompę ciepła podczas skrajnie niskich temperatur zewnętrznych. W ofercie dostępne są modele o wydajnościach grzewczych od 8,2 do 15,7 kW.

Pompy Versati Split to urządzenia umożliwiające realizację ogrzewania niskotemperaturowego, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji poprzez klimakonwektory. Dzięki szerokiemu zakresowi mocy od 6,0 do 15,5 kW znajdują zastosowanie zarówno w niewielkich budynkach mieszkalnych, jak i niedużych inwestycjach komercyjnych. Wysokie parametry oraz nowoczesna konstrukcja sprawiają, że cechuje je wyjątkowa energooszczędność oraz niezawodność. Versati Split jest wyposażona we wbudowany zawór 3-drogowy, dzięki któremu możliwa jest łatwa instalacja zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Systemy VRF – GMF6 z odzyskiem ciepła

Zaawansowane technicznie, duże systemy VRF wykorzystują ekologiczne systemy Heat Recovery, umożliwiające odzysk ciepła.
Zaawansowane technicznie, duże systemy VRF wykorzystują ekologiczne systemy Heat Recovery, umożliwiające odzysk ciepła.

Trzecią odsłoną projektu Ciepło z Gree są zaawansowane technicznie, duże systemy VRF, które mogą obsługiwać biurowce i wielolokalowe obiekty. Zwiększają atrakcyjność inwestycji poprzez wykorzystanie ekologicznych systemów Heat Recovery, umożliwiających odzysk ciepła. Rozwiązania te dają możliwość równoczesnej realizacji pracy w trybie grzania i chłodzenia oraz znacznie zwiększają energooszczędność budynków. Technologia kontroli energooszczędnego odzysku ciepła oraz wysokowydajna sprężarka DC inwerterowa pozwalają na osiągnięcie współczynnika efektywności jednoczesnego grzania i chłodzenia na poziomie nawet 9,0. Systemy z odzyskiem ciepła szóstej generacji zwiększyły zatem ten wskaźnik w stosunku do GMV5 HR o 12,5%. Ponadto najnowsza wersja GMV6 systemów HR pozwala na integrację z hydroboxem oraz współpracę z instalacjami wodnymi. Dzięki temu układy mogą obsługiwać ogrzewanie wodne oraz przygotowanie CWU. Co więcej, przygotowanie ciepłej wody użytkowej może być realizowane przy odzysku ciepła podczas chłodzenia.

Dowiedz się więcej na: www.gree.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SCHIESSL logo

Patron sekcji Pompy ciepła

Schiessl Polska Sp. z o.o. to doświadczony dystrybutor szerokiej gamy produktów z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła i czynników chłodniczych. Na rynku polskim działamy już od ponad 25 lat.

W całym kraju dysponujemy siecią 13 doskonale zaopatrzonych Oddziałów, w których znajdują się: salon sprzedaży, magazyn i stacja napełniania czynników. Na miejscu pomocą służą wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści.

Jesteśmy dystrybutorem klimatyzatorów (split i multisplit) RAC/LCAC marki Hisense. Nowoczesne urządzenia spełniają wszystkie normy energetyczne i środowiskowe, a przy tym zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniu, zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania. Klimatyzatory Hisense wyróżniają się nowoczesnym designem i efektywnymi rozwiązaniami.

Jesteśmy dystrybutorem urządzeń VRF marki Hisense, charakteryzujących się wysoką wydajnością i niezawodnymi rozwiązaniami. Typoszeregi systemów VRF serii Hi-FLEXi i Hi-Smart obejmują szeroką gamę jednostek zewnętrznych zaprojektowanych, aby spełnić różnorodne wymagania w kwestii chłodzenia i ogrzewania, uwzględniając uwarunkowania wynikające z konstrukcji obiektów ich kubatury oraz aranżacji przestrzeni. Kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów VRF pozwalają stworzyć warunki dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Część naszego asortymentu jest dostępna również online na platformie zakupowej branży HVAC – schiessl24.pl.

W swojej działalności dostarczamy więcej niż produkty, każdego Klienta wspierając:

  • technicznie,
  • inwestycyjnie,
  • legislacyjnie,
  • szkoleniowo.

Jako Współzałożyciel Fundacji Ochrony Klimatu PROZON pomagamy również w odzysku i regeneracji czynników chłodniczych.

W naszej kompleksowej ofercie znajdują się produkty czołowych, renomowanych marek, m.in.: Hisense, LG, Panasonic, Bitzer, Bock, Danfoss, Guntner, Rivacold, Sanhua, Swep, Tecumseh, Thermokey, Honeywell.

Zapraszamy do współpracy!


Najnowsze