Co się dzieje w laboratorium budowlanym?

  Choć laboratorium budowlane działa od pewnego czasu, to nadal wielu z nas nie wie, co tam się dzieje. Czym zajmuje się tego typu branża? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

  co sie dzieje w laboratorium budowlanym 1024x683 - Co się dzieje w laboratorium budowlanym?

  Choć laboratorium budowlane działa od pewnego czasu, to nadal wielu z nas nie wie, co tam się dzieje. Czym zajmuje się tego typu branża? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

  Laboratorium budowlane – czym jest?

  Można stwierdzić, że laboratorium budowlane to odpowiedź na oczekiwania firm, które poszukiwały wsparcia przy określaniu jakości materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Laboratorium budowlane działa jako specjalistyczny punkt, który zajmuje się badaniem betonu, kruszyw naturalnych i łamanych, jak również podkładów podłogowych. Wszystkimi zadaniami zajmują się wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy do swojej dyspozycji mają perfekcyjnie przygotowane zaplecze sprzętowe. Nie brakuje tutaj nowoczesnych maszyn i urządzeń, dzięki czemu możemy być pewni, że wszystkie prace zawsze kończą się sukcesem.

  Laboratorium budowlane – co się w nim dzieje?

  Co dokładnie dzieje się w takim laboratorium? Czym zajmują się eksperci? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie zlecenia dostają od swoich klientów. Jak już wspomnieliśmy, kadra inżynieryjno-techniczna zajmuje się wieloma różnymi zadaniami z zakresu badania betonu, kruszyw naturalnych i łamanych, jak również podkładów podłogowych. Oznacza to, że ze strony laboratorium budowlanego możemy liczyć na bardzo szeroki zakres usług.

  Wśród najczęściej wykonywanych badań wymienia się te, którym poddawany jest beton. Nie powinno to nikogo dziwić, bo jest on podstawowym materiałem konstrukcyjnym stosowanym w budownictwie. Aby mieć pewność, że jest to produkt, który zamierza wykorzystać się przy budowie budynku, będzie spełniał normy, a więc będzie też wytrzymały i bezpieczny, zleca się sprawdzenie jego jakości.

  Takie badania zrealizuje właśnie laboratorium budowlane, które może sprawdzić wytrzymałość na ściskanie, wodoszczelność, nasiąkliwość, mrozoodporność, czy zawartość powietrza. Wszystkie badania wykonywane są zgodnie z obowiązującymi normami, jak również z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi.

  Warto również wspomnieć, że na tym nie koniec, ponieważ fachowcy chętnie zajmują się również innymi surowcami. Można im zlecić badania kruszyw naturalnych i łamanych, a w szczególności mogą zająć oznaczeniem takich parametrów jak skład ziarnowy, zawartość pyłów mineralnych, czy oznaczeniem wskaźnika różnoziarnistości. Co więcej, to właśnie tutaj wykonywane są badania podkładów podłogowych, a więc np. oznaczenie wytrzymałości na ściskanie, czy zginanie.

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułArtykuły BHP niezbędne w każdej pracy
  Następny artykułViessmann – dostawca systemów grzewczych, którego warto poznać

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here