Czy Twoja łazienka jest w pełni wyposażona?

Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka była nowoczesna i funkcjonalna, zacznij jej urządzanie od stworzenia wstępnego projektu. Dzięki niemu możesz na spokojnie zastanowić się, w jakim stylu chcesz urządzić pomieszczenie oraz przemyśleć całe jej wyposażenie, aby niczego w nim nie zabrakło. Łazienka to bardzo często mała przestrzeń, którą trzeba maksymalnie wykorzystać, aby pomieścić w niej najważniejsze urządzenia sanitarne oraz pozostałe drobne wyposażenie. Dowiedz się, co powinna posiadać Twoja łazienka i sprawdź, czy wszystko już masz!

Czy Twoja łazienka jest w pełni wyposażona?

Wybierz pasującą armaturę

Kiedy już zdecydujesz czy wolisz wannę, czy prysznic, przychodzi czas na podjęcie decyzji o wyborze armatury. Najważniejsze są wysokiej jakości baterie łazienkowe. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane, a także ile lat gwarancji udziela Ci na nie producent. Dzięki temu możesz mieć pewność, że posłużą Ci one przez długie lata. Zarówno bateria prysznicowa jaki i umywalkowa powinna być w tym samym kolorze, aby zachować spójność stylu. Bardzo często można się spotkać z modelami pochodzącymi z tej samej serii, co ułatwia poszukiwanie produktów. W nowoczesnych łazienkach coraz częściej zauważyć można czarne baterie łazienkowe, które dopełniają industrialne i loftowe wnętrza. Wysoka, czarna bateria nad umywalką nablatową to gorący trend aranżacyjny – podobnie jak bateria prysznicowa w połączeniu z deszczownicą i czarnymi szprosami w szybie prysznicowej.

Czy Twoja łazienka jest w pełni wyposażona?

Nowoczesnym rozwiązaniem, które możesz zastosować w swojej łazience, są baterie łazienkowe podtynkowe – niegdyś stosowane głównie w miejscach publicznych – teraz królujące w prywatnych domach i mieszkaniach. Są eleganckie, nie zajmują przestrzeni i można z nich komfortowo i wygodnie korzystać nawet w małych łazienkach czy toaletach.

REKLAMA

Dopełnij łazienkę akcesoriami

Jeśli Twoja łazienka posiada już pełne wyposażenie w sprzęty sanitarne oraz szafki i blaty, to możesz rozpocząć przygodę z dekoracjami i akcesoriami, które ułatwią korzystanie z łazienki i podkreślą jej styl. Akcesoria łazienkowe, które musisz mieć w swojej łazience to przede wszystkim dozownik na mydło w płynie. Może występować w wersji plastikowej, szklanej lub ceramicznej. Nieskończoność wzorów i kolorów sprawia, że na pewno znajdziesz model pasujący do Twojego wnętrza. Do kompletu często możesz znaleźć pojemnik na szczoteczki, podstawkę pod mydło w kostce czy szczotkę do toalety. Ponadto nie zapomnij, że równie ważne są akcesoria łazienkowe w formie wieszaków na ręczniki. Można je mocować do ściany, kabiny prysznicowej lub grzejnika. Pamiętaj, że detale tworzą klimat i uzupełniają aranżację.

Czy Twoja łazienka jest w pełni wyposażona?

Miej wszystko pod ręką

Jeśli cenisz sobie komfort, to koniecznie wyposaż swoją łazienkę w miękki i antypoślizgowy dywanik łazienkowy. Przyda się po wyjściu z kąpieli, aby złagodzić zimne wyjście spod prysznica.

Wysoko umieszczona bateria prysznicowa wypuszcza wodę po całej powierzchni prysznica. Aby ułatwić sobie utrzymanie czystości wypróbuj ściągaczkę do wody, której warto używać po każdej kąpieli. Dzięki temu ograniczysz osadzanie się kamienia na szkle i płytkach.

Pod prysznicem lub w okolicach wanny musisz zadbać także o poręczne półki, na których możesz trzymać kosmetyki do kąpieli. Zamontowane na wysokości wyciągnięcia ręki zapewnią komfort podczas zażywania kąpieli.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *