Czym kierować się, wybierając pompę ciepła do domu?

Pompy ciepła to nowoczesny sposób na ogrzewanie budynków, zarówno tych wolnostojących, jak i w zabudowie wielorodzinnej. Odpowiednio dobrana wydajność i moc urządzenia pozwalają na energooszczędne ogrzanie budynku przy zerowej emisyjności zanieczyszczeń do atmosfery. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając pompę ciepła?

Zastosowany w nowej pompie Neoheat Eko Mono R290, ekologiczny czynnik R290, poprawia właściwości termodynamiczne oraz wpływa na obniżenie poziomu dźwięku
Zastosowany w nowej pompie Neoheat Eko Mono R290, ekologiczny czynnik R290, poprawia właściwości termodynamiczne oraz wpływa na obniżenie poziomu dźwięku do 57 db(A) mocy akustycznej na zewnątrz oraz do 34 dB(A) dla jednostki wewnętrznej

Pompa ciepła w zabudowie mieszkaniowej – normy prawne

Powietrzna pompa ciepła ustawiona na działce sąsiadującej z innymi zabudowaniami nie może generować za dużego hałasu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dopuszczalny hałas na granicy działki to: dla terenów zabudowy wielorodzinnej, w porze dnia 55 dB, a w porze nocnej 45 dB. na obszarze zabudowy jednorodzinnej hałas nie może przekraczać 50 dB w dzień i 40 dB w nocy. Zależnie od parametrów głośności pompy ciepła, możliwe będzie jej zastosowanie w określonych warunkach zabudowy. Ma to szczególnie duże znaczenie przy małej powierzchni działki. Im bardziej zwarta zabudowa np. w budownictwie szeregowym, tym spełnienie tego warunku jest trudniejsze. Dlatego dla komfortu własnego oraz sąsiadów wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę, na poziom natężenia wydawanych przez nie dźwięków i wybrać takie, które spełni założone wymagania akustyczne.

Pompy powietrzne przyjazne dla otoczenia. Tryb obniżonego poziomu głośności i praca nocna.

Coraz wyższy poziom wiedzy z zakresu akustyki pomp ciepła pozwala znacznym stopniu zadbać o to aby ich praca nie była uciążliwa dla otoczenia. Źródłem dźwięku powietrznych pomp ciepła jest sprężarka oraz wentylator i parownik, pozostałe elementy mogą stanowić wtórne źródła dźwięku które powstają na skutek przenoszenia drgań. Jednym z częściej stosowanych rozwiązań pozwalających osiągnąć niski poziom emitowanego przez urządzenie hałasu jest wyposażenie pomp ciepła w sprężarki inwerterowe, które obniżają prędkość obrotową, wpływając tym samym na cichszą pracę. Popularne jest także stosowanie nocnego trybu pracy z obniżaniem wydajności pompy ciepła, gdy wymagania dla głośności są zaostrzone.

REKLAMA

Zaawansowane sterowanie pompami ciepła Neoheat Eko Mono R290
Zaawansowane sterowanie pompami ciepła Neoheat Eko Mono R290 umożliwia intuicyjne wprowadzanie nocnego trybu pracy z obniżaniem wydajności pompy ciepła, a tym samym obniżenie głośności pracy urządzenia.

Cicha pompa ciepła – nowoczesne rozwiązania z myślą o wysokich wymaganiach dotyczących ochrony przed hałasem

Właściwy dobór pompy ciepła pod względem emitowanego przez niego hałasu to jeden z parametrów, które muszą zostać wzięte pod uwagę na etapie doboru rozwiązania i wykonywania instalacji. Powietrzne Pompy Ciepła Neoheat dzięki zastosowaniu wysokiej klasy komponentów i najnowocześniejszych inteligentnych rozwiązań technologicznych to wyjątkowo ciche urządzenia spełniające rygorystyczne wymagania dotyczące głośności ich pracy. Nowa pompa Neoheat Eko Mono R290 dzięki zastosowaniu ekologicznego czynnika R290, oprócz doskonałych właściwości termodynamicznych, zyskała także obniżenie poziomu dźwięku do 57 db(A) mocy akustycznej na zewnątrz oraz do 34 dB(A) dla jednostki wewnętrznej. Jest ona praktycznie niesłyszalna dla użytkowników, zapewniając komfort i spokojny sen domownikom oraz ich sąsiadom, nawet w bardzo gęstej zabudowie mieszkaniowej.

Generalnym Dystrybutorem pomp ciepła Neoheat jest Iglotech Sp. z o.o. www.neoheat.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SCHIESSL logo

Patron sekcji Pompy ciepła

Schiessl Polska Sp. z o.o. to doświadczony dystrybutor szerokiej gamy produktów z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła i czynników chłodniczych. Na rynku polskim działamy już od ponad 25 lat.

W całym kraju dysponujemy siecią 13 doskonale zaopatrzonych Oddziałów, w których znajdują się: salon sprzedaży, magazyn i stacja napełniania czynników. Na miejscu pomocą służą wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści.

Jesteśmy dystrybutorem klimatyzatorów (split i multisplit) RAC/LCAC marki Hisense. Nowoczesne urządzenia spełniają wszystkie normy energetyczne i środowiskowe, a przy tym zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniu, zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania. Klimatyzatory Hisense wyróżniają się nowoczesnym designem i efektywnymi rozwiązaniami.

Jesteśmy dystrybutorem urządzeń VRF marki Hisense, charakteryzujących się wysoką wydajnością i niezawodnymi rozwiązaniami. Typoszeregi systemów VRF serii Hi-FLEXi i Hi-Smart obejmują szeroką gamę jednostek zewnętrznych zaprojektowanych, aby spełnić różnorodne wymagania w kwestii chłodzenia i ogrzewania, uwzględniając uwarunkowania wynikające z konstrukcji obiektów ich kubatury oraz aranżacji przestrzeni. Kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów VRF pozwalają stworzyć warunki dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Część naszego asortymentu jest dostępna również online na platformie zakupowej branży HVAC – schiessl24.pl.

W swojej działalności dostarczamy więcej niż produkty, każdego Klienta wspierając:

  • technicznie,
  • inwestycyjnie,
  • legislacyjnie,
  • szkoleniowo.

Jako Współzałożyciel Fundacji Ochrony Klimatu PROZON pomagamy również w odzysku i regeneracji czynników chłodniczych.

W naszej kompleksowej ofercie znajdują się produkty czołowych, renomowanych marek, m.in.: Hisense, LG, Panasonic, Bitzer, Bock, Danfoss, Guntner, Rivacold, Sanhua, Swep, Tecumseh, Thermokey, Honeywell.

Zapraszamy do współpracy!


Najnowsze