Dzwonek do drzwi przewodowy czy bezprzewowowy – jaki będzie najlepszy?

  Dzwonek do drzwi to ten element wyposażenia domu, o którym myśli się raczej rzadko. Tymczasem będzie on używany kilka, a może nawet kilkanaście razy dziennie. Wybór dzwonka nie powinien być przypadkowy.

  dzwonek do drzwi przewodowy czy bezprzewowowy jaki bedzie najlepszy 1024x681 - Dzwonek do drzwi przewodowy czy bezprzewowowy - jaki będzie najlepszy?

  Dzwonki do mieszkań

  Jeśli mowa o mieszkaniu w bloku lub budynku wielorodzinnym, inwestor zapewne wcześniej zaplanował i stworzył instalację dzwonkową. W zdecydowanej większości przypadków jest to instalacja przewodowa. Przed zakupem nowego dzwonka trzeba koniecznie sprawdzić, jakie jest napięcie w sieci dzwonkowej. Wbrew pozorom nie wszystkie dzwonki przewodowe są takie same. Na rynku dostępne są dzwonki na 6, 8, 12 i 230 V.

  O dzwonku bezprzewodowym do mieszkania w bloku można pomyśleć wówczas, gdy z jakiegoś powodu instalacja ulegnie trwałemu uszkodzeniu, a jej naprawa pociągałaby za sobą konieczność znacznej ingerencji w ściany, np. skuwanie tynków, wykuwanie bruzd, itp.

  Dzwonek do domu jednorodzinnego

  Tu panuje naprawdę duża dowolność, szczególnie jeśli dom jest w budowie. Na tym etapie najlepiej zadecydować, czy będzie to dzwonek przewodowy, czy też bezprzewodowy. Na decyzję mogą mieć wpływ następujące czynniki:

  • odległość od bramy do domu – przy większych lepiej zdecydować się na dzwonek przewodowy,
  • możliwość pociągnięcia kabla – jeśli montaż dzwonka odłożono na czas po zakończeniu inwestycji, może to być utrudnione,
  • pożądana głośność dzwonka – z reguły dzwonki przewodowe są głośniejsze od bezprzewodowych.

  Trzeba też pamiętać, że dzwonek do domu jednorodzinnego, to zazwyczaj dzwonek zewnętrzny, a taki może pracować tylko na niskim napięciu. Ze względów bezpieczeństwa niedopuszczalne jest montowanie na zewnątrz dzwonków wymagających zasilania 230 V.

  Sprawdź ofertę dzwonków na zamel.com.

  dzwonek do drzwi przewodowy czy bezprzewowowy jaki bedzie najlepszy1 - Dzwonek do drzwi przewodowy czy bezprzewowowy - jaki będzie najlepszy?

  Tradycyjny gong czy muzyka?

  Dźwięk dzwonka do mieszkania w pewien sposób wpisany jest w budowlaną tradycję. Zazwyczaj jest to pojedynczy ciągły dźwięk lub gong (ding-dong). Jednak obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli dzwonków z predefiniowanymi melodyjkami do wyboru. Bardziej zaawansowane urządzenia pozwalają nawet na wgranie własnej melodii, dzięki czemu można już mówić o pełnej personalizacji dzwonków do drzwi. Wybór podyktowany jest przede wszystkim własnym gustem. Trzeba jednak pamiętać, że o ile prosty dzwonek kosztuje kilkadziesiąt złotych, to za ten bardziej zaawansowany technologicznie trzeba będzie zapłacić kilkukrotnie więcej.

  dzwonek do drzwi przewodowy czy bezprzewowowy jaki bedzie najlepszy2 - Dzwonek do drzwi przewodowy czy bezprzewowowy - jaki będzie najlepszy?

  Przeczytaj także: Bezprzewodowy dzwonek – komfort instalacji. Który dzwonek do drzwi jest dobry dla Ciebie?

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułWynajem koparki na budowę
  Następny artykułWkręty do mebli, czyli trwałe i solidne połączenia

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here