Lindab rozszerza ofertę pomp ciepła, wprowadzając pompy powietrze-woda typu Split marki Mistral, znanej z produkcji wydajnych i energooszczędnych klimatyzatorów.
Pompy ciepła powietrze-woda to popularne i coraz chętniej wybierane urządzenia pozwalające ogrzewać domy w ekologiczny sposób. Pompy ciepła powietrze-woda podczas wytwarzania ciepła nie generują spalin, są więc bezpieczne dla środowiska. Oferują trzy funkcje w jednym urządzeniu, ponieważ oprócz ogrzewania oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, chłodzą budynek podczas upałów. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym stają się one najbardziej wydajną, oszczędną i niezagrażającą środowisku alternatywą dla innych form ogrzewania np. na gaz, ekogroszek czy pellet. Roczne koszty ogrzewania budynku instalacją z pompą ciepła są średnio dwa razy niższe niż ogrzewania gazem. Pompy ciepła powietrze-woda marki Mistral, które są już dostępne w ofercie Lindab, to propozycja dla klientów dbających o ekologię oraz ceniących urządzenia wysokiej jakości, lecz w korzystnej cenie.

Najważniejsze informacje techniczne
Pompy ciepła powietrze-woda marki Mistral występują w klasie energetycznej A+++ (dla zasilania 35°C) lub A++ (dla zasilania 55°C). Są bezpieczne dla środowiska, gdyż zastosowano w nich najnowocześniejszy czynnik chłodniczy R32, dla którego ekwiwalent CO2 jest mniejszy o 86% w porównaniu z czynnikiem R410A. Urządzenia składają się z jednostki zewnętrznej oraz modułu hydraulicznego montowanego wewnątrz budynku. Są dostępne w mocach 8, 10, 12 i 16 kW. Mogą pracować w ekstremalnych warunkach zewnętrznych, nawet do -25°C. Charakteryzują się wysoką wydajnością (COP do 5.0) nawet przy niskich temperaturach i mają 5 lat gwarancji. W urządzeniach zastosowano sprężarkę inwerterową prądu stałego renomowanej marki GMCC. Dzięki niezawodnemu układowi elektrycznemu pompy są odporne na wysokie natężenie prądu i wysokie temperatury. Sprężarka oraz zastosowanie dwuwarstwowej izolacji akustycznej optymalizują wibracje, co znacznie zminimalizowało hałas emitowany przez urządzenie. W efekcie, poziom mocy akustycznej jednostki zewnętrznej wynosi od 59 do 68 dB, w zależności od modelu, więc hałas, który generuje urządzenie, można porównać do zwykłej rozmowy. Ponadto, pompy ciepła Mistral zostały wyposażone w kilka trybów cichej pracy: tryb cichy, tryb nocny i tryb ultracichy. Urządzeniem można sterować za pomocą aplikacji mobilnej, po podłączeniu do sieci Wi-Fi. Inteligentne sterowanie umożliwia kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny z dwukierunkową komunikacją i podświetleniem. Użytkownik może ustawiać parametry, weryfikować błędy, a ustawianie dziennych i tygodniowych harmonogramów pracy urządzenia pomaga dostosować wysokość temperatury do indywidualnego trybu życia domowników. Pompy ciepła Mistral zostały również wyposażone w tryb dezynfekcji stworzony w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkownika. Urządzenie podgrzewa wodę do 70°C, niszcząc w ten sposób natychmiast groźne dla zdrowia pałeczki legionelli.

Wybrane dane techniczne pompy ciepła Mistral
- zakres temperatur wody:
– chłodzenie: od 5 do 25°C
– grzanie: od 25 do 65°C - CWU (zbiornik): od 30 do 60°C
- maksymalna moc silnika:
– grzanie: 8 kW1
– chłodzenie: 8 kW2 - zasilanie: 220-240 V / 50 Hz
- czynnik chłodzący: R32
- wymiary jednostki wewnętrznej: 420 × 790 × 270 mm
- wymiary jednostki zewnętrznej: 910 × 805 × 360 mm
- waga jednostki wewnętrznej: 75 kg
- waga jednostki zewnętrznej: 37 kg
1) Temperatura powietrza na zewnątrz (suchego termometru): 7ºC; dopuszczalna względna wilgotność: 85%; temperatura wody wpływającej/ wypływającej: 30ºC/35ºC.
2) Temperatura powietrza na zewnątrz (suchego termometru): 35ºC; temperatura wody wpływającej/ wypływającej: 23ºC/18ºC.
Pompy ciepła dla lepszego klimatu
Wprowadzanie do oferty rozwiązań takich jak pompy ciepła Mistral, które są przyjazne dla środowiska, wynika z globalnej strategii Lindab – „For a better climate”. Podczas tworzenia nowych technologii oraz rozszerzania oferty firma kieruje się jedną, główną zasadą: urządzenia i rozwiązania Lindab mają za zadanie poprawiać klimat. Lindab chce tworzyć zrównoważone budynki, ograniczać wpływ na środowisko, zarówno swój, jak i swoich klientów oraz prowadzić zrównoważony biznes.