GBH 18 V-LI Compact – nowy młot od Bosch

Firma Bosch jest organizatorem europejskiej akcji testowania narzędzi profesjonalnych o nazwie „1000 testerów – 1000 narzędzi”. W ramach tegorocznego projektu użytkownicy profesjonalni z całej Europy mieli możliwość przetestowania elektronarzędzi do różnych zastosowań i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na ich temat z profesjonalistami z innych krajów.

GBH 18 V Li-Compact

Więcej informacji na temat programu wraz z raportami z testów, które zostały przygotowanie przez testerów można znaleźć na stronie internetowej www.1000tools1000testers.com. W tym roku polscy użytkownicy elektronarzędzi przetestowali między innymi młot GBH 1 V-LI Professional.

Model GBH 1 V-LI Compact to najmniejszy i najlżejszy młot udarowo-obrotowy w swojej klasie – ma 27 mm długości i waży 1,9 kg. Konstrukcję urządzenia wyróżnia rękojeść oraz oś wiercenia, znajdująca się w jednej linii. Dzięki temu urządzenie jest doskonale wyważone i pozwala osiągnąć dużą precyzję pracy. Urządzenie oferuje energię udaru 1 J oraz prędkość obrotową do 1050 obrotów na minutę. Funkcja płynnej regulacji prędkości obrotowej jest zintegrowana we włączniku. Pneumatyczny mechanizm udarowy umożliwia wykonywanie wierceń do średnicy 12 mm w betonie. Optymalny rezultat uzyskuje się przy wierceniach w zakresie od 4 do mm. Wystarczy zmienić pozycję włącznika, by przestawić tryb „wiercenia z udarem“ na „wiercenie bez udaru“, potrzebny np. przy wkręcaniu lub wierceniu w drewnie czy metalu. System SDS-plus umożliwia szybką wymianę osprzętu. Dodatkową zaletą jest oświetlenie LED ułatwiające pracę w miejscach zaciemnionych.

REKLAMA


Nowy młot jest wyposażony w wymienne akumulatory litowo-jonowe klasy „Compact“ o pojemności 1,5 Ah. Na jednym cyklu ładowania akumulatora młotem GBH 1 V-LI Professional można wywiercić 53 otworów (6 x 40 mm) w betonie. Zintegrowany wskaźnik stanu akumulatora pozwala użytkownikowi szybko zorientować się, jaką rezerwą energii dysponuje akumulator. Szybko działająca ładowarka umożliwia naładowanie akumulatora w ciągu zaledwie 45 minut.

www.bosch.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *