Grzeje, gdy jest zimno, chłodzi, kiedy jest gorąco

NIBE SPLIT jest kompletnym, energooszczędnym systemem grzewczo-chłodniczym, zaprojektowanym na zasadzie „wszystko w jednym”. To pompa ciepła typu powietrze/woda, która w ekonomiczny sposób zapewnia ogrzewanie, ciepłą wodę i chłodzenie budynku, przy wyjątkowo niskiej emisji CO2.

Grzeje, gdy jest zimno, chłodzi, kiedy jest gorąco

Urządzenie składa się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, a jego konstrukcja oparta jest na technologii inwerterowej, co gwarantuje wysoki roczny współczynnik efektywności COP (COP EN14511 7/35° = 4,5).
Inwerter różnicuje częstotliwość pracy sprężarki (obr./min.), dzięki czemu moc grzewcza pompy zmienia się w zakresie od 3 do 12 kW, w zależności od zapotrzebowania. Brak konieczności wykonywania kolektora gruntowego, elastyczność lokalizacji urządzenia, cicha praca, szeroki zakres temperatury pracy (od -20°C do +43°C) zintegrowany wymiennik ciepłej wody, prostota instalacji i obsługi oraz możliwość łączenia z innymi źródłami ciepła to niewątpliwe zalety pompy ciepła NIBE SPLIT, którą dodatkowo spośród innych tego typu produktów wyróżnia atrakcyjna cena. NIBE SPLIT można także łączyć z dodatkowymi źródłami ciepła (np. z kolektorami słonecznymi lub kotłem c.o.). Istnieje więc możliwość uzyskania dodatkowej energii cieplnej, gdy zajdzie taka potrzeba.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *