Hybrydowa pompa ciepła, Daikin Altherma

Hybrydowa pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji bezobsługowych zródeł ciepła z obecnie dostępnych na rynku. Dzięki połączeniu zalet powietrznej pompy ciepła i kondensacyjnego kotła gazowego może współpracować zarówno z niskotemperaturowymi instalacjami podłogowymi, jak i ze średnio- oraz wysokotemperaturowymi instalacjami grzejnikowymi w sposób efektywny i ekonomiczny.

hybrydowa pompa ciepla daikin altherma - Hybrydowa pompa ciepła, Daikin Altherma

W pompe ciepła wbudowany jest gazowy kocioł kondensacyjny o mocy 33 kW, który podczas bardzo niskiej temperatury powietrza na zewnątrz zapewni ciepło oraz niezawodną pracę niezależnie od warunków zewnętrznych i wymaganej temperatury zasilania. Ponadto kocioł przepływowo podgrzewa wodę użytkową, dzięki temu nie trzeba już stosować zasobnika z wężownicą. Dodatkowo, specjalnie zaprojektowany wymiennik ciepła wykorzystuje ciepło kondensacji, dzięki czemu woda użytkowa podgrzewana jest w sposób bardziej efektywny.

Dwa tryby pracy

Do ogrzewania pomieszczeń dostępne są dwa tryby pracy:

  • ekonomiczny, w którym ciepło pobierane jest z tego źródła, które aktualnie jest bardziej efektywne. Przy wyższej temperaturze zewnętrznej pracuje tylko pompa ciepła. Następnie, wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, urządzenie pracuje w trybie hybrydowym, w którym pompa ciepła przechodzi na podgrzew wstępny, a kocioł przejmuje pozostałe obciążenia, aby w końcu dla bardzo niskiej temperatury zewnętrznej kocioł całkowicie przejął pracę;
  • ekologiczny, w którym ciepło pobierane jest z tego źródła, z którego aktualnie ma lepszy wskaźnik wykorzystania energii pierwotnej. Tutaj, podobnie jak podczas pracy w trybie ekonomicznym, w wyższej temperaturze pracuje tylko pompa ciepła, następnie urządzenie przechodzi w hybrydowy tryb pracy i dalej kocioł kondensacyjny, ale przełączenia następują w nieco innych zakresach temperatury zewnętrznej.

Oszczędności eksploatacyjne

W porównaniu ze standardowym, nowym gazowym kotłem kondensacyjnym, system daje oszczędności w kosztach eksploatacyjnych dochodzące nawet do 20%, natomiast w porównaniu z istniejącym analogicznym systemem, oszczędności przekraczają 30%, głównie dzięki wykorzystaniu zalet pompy ciepła i trybu hybrydowego. Pompa ciepła Altherma dostępna jest również z funkcją chłodzenia, zapewniając tym samym klimatyzację bez dodatkowych kosztów inwestycyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here