Integracja pomp ciepła z inteligentnymi systemami energetycznymi

  Czy integracja systemu grzewczo-klimatyzacyjnego z inteligentną siecią energetyczną to niedaleka przyszłość? Na przykładzie zaprezentowanym przez firmę Panasonic okazuję się to bardzo realne. Instalacje składające się z paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła w połączeniu z inteligentnymi licznikami energii elektrycznej mogą ograniczyć pobór prądu z sieci w okresach szczytowego zapotrzebowania na energię elektryczną.

  integracja pomp ciepla z inteligentnymi systemami energetycznymi - Integracja pomp ciepła z inteligentnymi systemami energetycznymi

  Nowy system grzewczo-klimatyzacyjny to zintegrowane trzy urządzenia – pompa ciepła typu powietrze-woda z serii Aquarea, panele fotowoltaiczne i inteligentny licznik energii elektrycznej. Wszystkie te elementy zarządzane są przez dedykowany algorytm pozwalający na zmniejszenie zużycia prądu oraz selekcję momentów jego poboru z zewnętrznej sieci elektroenergetycznej. Dzięki temu możliwa jest taka regulacja układu, by niezbędne do jego pracy zasilanie było pozyskiwane w okresach mniejszego obciążenia sieci przesyłowej i magazynowane w systemach grzewczych.

  Potencjał nowej technologii testowany jest obecnie na Politechnice w Akwizgranie. Ta niemiecka uczelnia to jeden z najbardziej prestiżowych światowych ośrodków pracujących nad rozwojem technologiczno-przemysłowym.

  reklama

  integracja pomp ciepla z inteligentnymi systemami energetycznymi 1 - Integracja pomp ciepła z inteligentnymi systemami energetycznymi

  Źródło: Panasonic

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here