Junkers dba o bezpieczeństwo swoich klientów

Według obliczeń specjalistów z branży instalacyjnej, średni roczny czas pracy palnika w kotle wynosi 2 tys. godzin. Jeśli porównamy to z eksploatacją samochodu, to w tym czasie, przy średniej prędkości 50 km na godzinę, przejeżdżamy 100 tys. km.
Jest to okres, w którym co najmniej 5 razy odwiedzamy serwis, aby dokonać przeglądu i wymiany zużytych elementów w samochodzie. O ile o przeglądzie samochodu zazwyczaj wszyscy pamiętają, a świadomość zagrożeń, jakie stwarza zaniedbanie tego jest wysoka, o tyle nie zawsze tak się dzieje w przypadku urządzeń grzewczych.

Junkers dba o bezpieczeństwo swoich klientów

Przeglądaj regularnie

Kontrola urządzeń gazowych polega na sprawdzeniu ich stanu technicznego i ocenie przydatności do dalszej, bezpiecznej eksploatacji. Podczas przeglądu zostają oczyszczone palniki, wymienniki ciepła, filtry, elektroda jonizacyjna i zapłonowa oraz sprawdza się szczelność i prawidłowość działania czujnika ciągu kominowego i całej instalacji grzewczej. Przeglądu urządzenia grzewczego powinna dokonać osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Podczas przeglądu instalator sprawdza szczelność elementów doprowadzających gaz i wodę, stan instalacji elektrycznej oraz zabezpieczeń i regulatorów. Ponadto specjalista sprawdza także ogólne działanie naczynia wzbiorczego oraz instalacji grzewczej oraz wykonuje ich ewentualne dopełnienie, sprawdza instalację odprowadzającą spaliny i mierzy wartość CO2. Wszystkie te czynności znacząco obniżają ryzyko awarii w wyniku nieprawidłowej pracy urządzenia. Ponadto należy wziąć pod uwagę, iż bez regularnych kontroli i czyszczenia urządzenie grzewcze potrafi zużywać nawet do 10 proc. więcej paliwa.

Serwisuj z Junkersem

Doceniając ogromne znaczenie usług serwisowych, Junkers stworzył dla swoich klientów profesjonalną autoryzowaną organizację serwisową. W Polsce funkcjonuje sieć prawie 400 autoryzowanych techników, którzy są w stanie szybko pomóc nawet w najbardziej skomplikowanych awariach. Ogólnopolski telefon serwisowy 0 801 300 810 pozwala połączyć się z dowolnego miejsca w Polsce bezpośrednio z najbliższym centrum serwisowym. Standardowy czas usunięcia usterki nie przekracza 24 godzin od chwili otrzymania zgłoszenia.

REKLAMA


By ułatwić użytkownikom odpowiednią konserwację urządzeń grzewczych, Junkers proponuje umowę serwisową. Użytkownik, który zdecyduje się na jej podpisanie nie musi pamiętać o koniecznych przeglądach – autoryzowany serwisant przejmuje nad nim pełną opiekę po upływie okresu gwarancyjnego. Obowiązek pamiętania o właściwych terminach konserwacji zostaje w ten sposób przeniesiony na producenta termy czy kotła.

www.junkers.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze