Rynek nowoczesnych, wyposażonych w automatykę i różnego rodzaju systemy zabezpieczeń, urządzeń grzewczych dynamicznie się rozwija. Mimo to, statystyki zgonów spowodowanych tlenkiem węgla (potocznie nazywanym czadem) są zatrważające. Rocznie, z tego powodu, umiera kilkadziesiąt osób. Konieczna jest więc edukacja w tym zakresie i uświadomienie społeczeństwa, że czad to poważne zagrożenie. Tej misji podjęła się firma MK Systemy Kominowe organizując konkurs. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na ten sezonowy problem.

Podstępny tlenek węgla (czad) jest bezbarwny i bezwonny. Ten cichy zabójca powstaje na skutek niewystarczającej ilości tlenu potrzebnej do procesu spalania czyli niecałkowitego spalania wszelkich paliw. Ten silnie trujący gaz miesza się z powietrzem i razem z nim się rozprzestrzenia.
„Każdego roku ofiarą czadu pada wiele osób, w tym osoby starsze i dzieci. Tymczasem by zapobiec takim tragediom wcale nie trzeba wiele wysiłku” – wyjaśnia Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK Systemy Kominowe. – „Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie konkursu, który ma na celu skłonienie ludzi do samodzielnego odszukania odpowiedzi na pytanie: jak uchronić się przed czadem? Uważamy, że samodzielnie zdobyta wiedza lepiej zapada w pamięć, a w tym przypadku wiedza może uratować życie! Dla osób, które zaangażują się w ten projekt przewidzieliśmy atrakcyjne i bardzo praktyczne nagrody.”
REKLAMA
Zasady udziału w konkursie są bardzo proste. Wystarczy tylko:
1. Korzystając z Internetu znaleźć co najmniej trzy działania chroniące przed czadem.
2. Wysłać te propozycje na adres e-mail: mkzary@niebieskiocean.pl
3. Polubić fanpage: www.facebook.com/MowimyoKominach – który jest źródłem wiedzy z zakresu systemów kominowych oraz bezpieczeństwa.
Autorzy najlepszych, poprawnych wypowiedzi otrzymają nagrody:
1. Za najbardziej adekwatną odpowiedź organizator konkursu przyzna stację pogodową Conrad W232P, która oprócz podstawowych funkcji meteorologicznych ma możliwość przeglądania wybranych zdjęć w ramce cyfrowej oraz posiada czujnik czadu Kidde.
2. Kolejne trzy odpowiedzi, docenione przez komisję konkursową, nagrodzone zostaną czujnikami czadu Kidde.
Na jakość wypowiedzi składać się będą: poprawność i jakość odpowiedzi oraz poziom zaangażowania w poszukiwanie najważniejszych działań, zapobiegających tragediom wywołanym przez tlenek węgla.
Konkurs trwa do 16 grudnia. O wynikach organizatorzy powiadomią do końca grudnia bieżącego roku. Udział w konkursie jest równoznaczny z zaakceptowaniem regulaminu dostępnego na stronie:
http://www.mkzary.pl/files/Regulamin%20konkursu%20-%20Nie%20dawaj%20czadu.pdf
Dodaj komentarz