Mamy wszystko co konkurencja i jeszcze więcej… Szeroka oferta kurtyn powietrznych

mamy wszystko co konkurencja i jeszcze wiecej szeroka oferta kurtyn powietrznych - Mamy wszystko co konkurencja i jeszcze więcej... Szeroka oferta kurtyn powietrznych

Co to jest i jak działa kurtyna powietrzna? Czy do każdego obiektu nadaje się taka sama? Czym różnią się od siebie różne modele i dlaczego w ofercie firmy FLOWAIR jest ich aż tyle?

Jak działa kurtyna?

Podstawowym zadaniem kurtyny powietrznej jest odizolowanie pomieszczenia od wpływu czynników zewnętrznych. Mowa tutaj o obiektach użyteczności publicznej takich jak markety, hale, restauracje czy zabudowania o bardziej przemysłowym charakterze. Zadaniem kurtyny jest wytworzenie swego rodzaju bariery, która ochroni pomieszczenie przed napływem zimnego powietrza z zewnątrz w okresie zimowym, jak również przed dostawaniem się ciepłego powietrza latem. Ponadto atutem działania kurtyn powietrznych jest również zabezpieczanie pomieszczenia przed napływem gazów spalinowych, pyłów czy owadów.

Jak dobrać kurtynę?

Przy wyborze kurtyny należy brać pod uwagę kilka ważnych czynników, które mają bardzo duże znaczenie dla odpowiedniego zabezpieczenia obiektu, m.in. rodzaj i wielkość otworu drzwiowego, w którym zostanie zamontowana. Każdy obiekt ma inną charakterystykę, co innego jest w nim ważne i inną funkcję ma spełniać kurtyna. Nie ma możliwości, aby jedna kurtyna była odpowiednia do każdego obiektu.
Bardzo często urządzenie, które zostanie zawieszone przy wejściu do budynku ma być nie tylko funkcjonalne ale ma również wpisywać się w wysoką estetykę obiektu oraz pełnić funkcję reprezentacyjną – tak również było w przytoczonym obok przypadku. W budynkach z podwieszonym sufitem warto skorzystać z kurtyny do zabudowy, przy wyższych otworach drzwiowych należy wybrać urządzenie z większym zasięgiem, a do niższych takie parametry nie są już konieczne, zatem nie ma sensu przepłacać. Dzięki doborowi odpowiedniej kurtyny można ograniczyć straty ciepła nawet do 80%. W ofercie firmy FLOWAIR można znaleźć szeroką ofertę urządzeń, dlatego warto się z nią zapoznać. Skontaktuj się z nami, przedstaw swój obiekt, a my dobierzemy odpowiednią dla Ciebie kurtynę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here