Nagrzewnice wodne FLOWAIR LEO z etykietą jakości

Czy bezpieczne inwestycje w ogóle istnieją? Czy można zminimalizować ryzyko inwestycyjne, które leży po stronie inwestora? W jaki sposób wspomóc inwestora w podejmowaniu właściwych decyzji? I czym się kierować?

nagrzewnice wodne leo z etykieta jakosci - Nagrzewnice wodne FLOWAIR LEO z etykietą jakości

Te pytania – w imieniu instalatora – zadała sobie firma FLOWAIR, światowy producent nagrzewnic powietrza. Firma zwróciła uwagę, że klienci szukając nagrzewnic powietrza nie są w stanie jednoznacznie porównać ich podstawowych parametrów technicznych przy wyborze najkorzystniejszej oferty. Wiedząc, że w praktyce wielu producentów w branży HVAC podaje moc grzewczą, zasięg strumienia powietrza, czy hałas oferowanych nagrzewnic powietrza dla różnych warunków brzegowych, nie pokazując przy tym kompletnych danych, firma zwróciła uwagę na brak standaryzacji i uregulowań prawnych. Chcemy ułatwić życie naszym klientom – podkreśla Grzegorz Perestaj, szef zespołu Badań i Rozwoju firmy FLOWAIR. – Dlatego postanowiliśmy wprowadzić nowy standard w branży HVAC i jako pierwsi wprowadzamy etykiety produktowe do typoszeregu nagrzewnic wodnych LEO. Dziś najważniejsze powinno być rzetelne i jasne przedstawienie parametrów technicznych urządzeń. Etykieta pokazuje rzeczywistą moc danego urządzenia, zasięg strumienia powietrza, hałas. Firma FLOWAIR poszła o krok dalej. Jako członek europejskiego Stowarzyszenia Eurovent pracuje obecnie nad powołaniem grupy roboczej do przygotowania i wdrożenia klarownych wytycznych w zakresie informowania o parametrach wodnych nagrzewnic powietrza. Za podjęciem wskazanej inicjatywy przemawia przede wszystkim chęć ujednolicenia sposobu podawania parametrów wodnych nagrzewnic powietrza. To z kolei umożliwi klientom łatwe, szybkie i obiektywne porównanie urządzeń różnych producentów i wybór produktu spełniającego ich oczekiwania.

nagrzewnice wodne leo z etykieta jakosci1 - Nagrzewnice wodne FLOWAIR LEO z etykietą jakości nagrzewnice wodne leo z etykieta jakosci2 - Nagrzewnice wodne FLOWAIR LEO z etykietą jakości nagrzewnice wodne leo z etykieta jakosci3 - Nagrzewnice wodne FLOWAIR LEO z etykietą jakości

Produktami objętymi etykietą zostały nagrzewnice powietrza z nowego typoszeregu LEO, których zmieniony wentylator pozwolił na zoptymalizowanie wydajności na poszczególnych biegach. Klienci zyskali do wyboru 3 wielkości urządzeń, 8 mocy grzewczych i aż 3 warianty obudowy. Wszystkie nagrzewnice wodne LEO zostały przebadane przez niezależne, międzynarodowe, akredytowane laboratorium badawcze. Podsumowując, firma FLOWAIR zdecydowała się z jednej strony na wprowadzenie etykiety jakościowej na produkty, w celu rzetelnego potwierdzenia parametrów technicznych urządzeń i standaryzacji danych w swojej ofercie. Z drugiej strony, jako świadomy producent i członek Stowarzyszenia Eurovent, chce zadbać o uregulowania prawne, które pomogą klientom w wyborze najlepszego rozwiązania, zapewniając obligatoryjne dla całej branży przedstawianie parametrów określonych przy realnych warunkach brzegowych i kluczowych do prawidłowego i świadomego doboru: począwszy od mocy urządzenia, zasięgów strumienia powietrza, po poziom hałasu.

Takie szerokie podejście FLOWAIR do wypracowania standardu w branży stanie się gwarancją dla wszystkich osób zaangażowanych w inwestycję budowlaną i w znacznej mierze wyeliminuje ryzyko inwestycyjne. Wprowadzenie jednolitej praktyki podawania danych to standard w wielu branżach, który w perspektywie lat skutkuje wzmocnieniem uczciwej konkurencji i satysfakcją klienta.

www.flowair.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here