NeOvo EcoNox – kocioł olejowy od De Dietrich

Kotły żeliwne to ważny element historii firmy De Dietrich. Niedawno do oferty dołączył żeliwny kocioł olejowy NeOvo dostępny w dwóch wersjach: kondensacyjnej pod nazwą NeOvo Condens EFU i klasycznej – NeOvo EcoNox EFU.

neovo econox kociol olejowy od de dietrich - NeOvo EcoNox – kocioł olejowy od De Dietrich Fot. 1. Kocioł NeOvo EcoNox w wersji bez podgrzewacza i z wbudowanym podgrzewaczem c.w.u. Fot. De Dietrich

Kotły olejowe – alternatywa dla ogrzewania gazem płynnym

Zainstalowanie ogrzewania wykorzystującego paliwo olejowe jest dobrą alternatywą w przypadku, gdy dom znajduje się na posesji usytuowanej z dala od sieci gazu ziemnego. Olej ma tę przewagę nad gazem płynnym, że zbiornik na paliwo o pojemności do 1000 litrów można zamontować bezpośrednio w pobliżu kotła.
Eksploatacja kotłów olejowych jest tańsza od gazowych zasilanych gazem płynnym, a ten czynnik ma duże znaczenie dla pewnej grupy kupujących. W ostatnim czasie znacznie spadła cena uznawanego dotąd za dość drogie paliwa olejowego. Wszystko to sprawia, że kotły na olej stają się coraz popularniejszą alternatywą dla ogrzewania na gaz płynny.

NeOvo EcoNox – jedyny taki w Polsce

NeOvo EcoNox to kompaktowy stojący kocioł ze zintegrowanym olejowym palnikiem nadmuchowym, o mocy 22,4 kW lub 29,8 kW (w zależności od modelu), który zapewnia niską emisję NOx i CO, spełniając najsurowsze wymagania.
Ten klasyczny, niekondensacyjny kocioł olejowy jako jedyny na polskim rynku spełnia wymagania postawione przez Dyrektywę ErP. Charakteryzuje go wysoka sprawność – 86,0% wg Rozporządzenia UE nr 811/2013 oraz nr 813/2013, a przy 40°C i minimalnym obciążeniu – 97,3% PCI. Kocioł posiada etykietę B dla efektywności ogrzewania i c.w.u. (w przypadku wersji z podgrzewaczem).
Korpus kotła wykonano z żeliwa eutektycznego z trzyciągowym przepływem spalin, aby zagwarantować cichą pracę urządzenia. Kocioł dostępny jest w kilku wersjach: bez podgrzewacza c.w.u., z emaliowanym podgrzewaczem c.w.u. zabezpieczonym dodatkowo anodą magnezową, z wężownicą „Standard load” o pojemności 110 lub 160 litrów umieszczonym pod kotłem.
Dla ułatwienia instalowania NeOvo EcoNox jest dostępny z zestawem wyposażenia całkowicie zaizolowanego, do zamontowania w kotle i zawierającym naczynie wzbiorcze o pojemności 18 l, modulującą pompę obiegową o wskaźniku energochłonności pompy EEI – De Dietrich jest liderem na rynku rozwiązań kondensacyjnych, ale nie oznacza to, że nie rozwijamy innych segmentów naszych produktów. NeOvo EcoNox jest doskonałym dowodem na to, że kotły klasyczne i wykorzystujące paliwo olejowe przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii i wysokiej jakości materiałów mogą być ekologiczne i zachowywać wyjątkowo wysoką sprawność – mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager, De Dietrich Technika Grzewcza (www.dedietrich.pl).
NeOvo EcoNox został uhonorowany statuetką „Złotego Instalatora” przez Polską Korporację Techniki SGGiK w kategorii „Opracowanie lub wdrożenie nowoczesnego rozwiązania Technicznego”.
Kocioł NeOvo jest także dostępny jako kocioł kondensacyjny pod nazwą NeOvo Condens.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKotły na pellet – także po przeróbce
Następny artykułKotły marki Termet z możliwością sterowania przez internet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here