Nowa siedziba Wilo Polska Backgrounder – informacje o budynku

Głównym inwestorem budynku biurowo-magazynowego jest Jan Opländer – członek rodziny założycieli firmy Wilo.

nowa-siedziba-wilo

• Cały teren zajmuje powierzchnię 7 394 m². Powierzchnia użytkowa części biurowej to 1500 m². Powierzchnia serwisowo-magazynowa to kolejne 1500 m².

• Obecnie w firmie pracuje prawie 70 osób. Część biurowa daje możliwość nadbudowy o 1 kondygnację, co uwzględnia dalszy dynamiczny rozwój firmy. W 2012 roku obroty Wilo Polska wyniosła 112 milionów złotych.

REKLAMA


• Część serwisowa składa się z 4 modułów:
– warsztat napraw małych pomp;
– specjalistycznej stacji naprawy i pomiaru pomp czystych;
– magazynu części zamiennych;
– stacji napraw, prób i pomiarów pomp zatapialnych.

Dodatkowo część serwisowa wyposażona jest w suwnicę, która umożliwia transport ciężkich pomp i wspomaga obsługę stacji prób oraz 2 stoły pantografowe o udźwigu 2000 kg każdy, które ułatwiają naprawę szczególnie ciężkich urządzeń. Dodatkowo Serwis wyposażony jest w urządzenia do mycia, piaskowania i specjalistyczną lakiernię.

Specjalistyczna stacja pomiaru i kontroli pomp czystych, złożona jest:
– z zbiornika o pojemności 12m³, który umożliwia optymalny przepływ do testowania pracy podłączanych do niego pomp i zestawów pompowych
– z pionowej cylindrycznej nadbudowy zbiornika o średnicy DN600, która umożliwia symulację pracy pompy głębinowej, znajdującej się w odwiercie.

• W magazynie serwisowym – strefie buforowej między stacjami prób wody czystej i pomp zatapialnych znajduje się magazyn części serwisowych o wysokości 8,7 m i złożony z ponad 1000 półek.

• W stacji prób i pomiarów pomp zatapialnych serwisowane są pompy ściekowe o mocy, która dochodzi nawet do 55 kW. Głównym elementem tej stacji prób jest zbiornik podziemny o głębokości 5 m i pojemności 74 m³.

• W ramach rozwiązań przyjaznych środowisku, do podlewania zieleni Wilo Polska wyposażyła obiekt w urządzenie Wilo-RainSystem AF 150, które pozwala na wykorzystanie do podlewania wody deszczowej.

• Dla celów PPOŻ obiekt posiada instalację hydrantową wyposażoną w pompy normowe własnej produkcji.

• Powyższe dwa systemy zaopatrywane są w wodę z dwóch niezależnych zbiorników, o pojemności 40 m³ każdy. Jeden będący magazynem wody do celów przeciwpożarowych, drugi – ma za cel gromadzić wodę deszczową, wykorzystywaną do zraszania.

• Celem uniezależnienia się od ewentualnych braków w dostawie energii sieciowej obiekt wyposażony jest w zewnętrzny agregat prądotwórczy o mocy 146 kW ze zbiornikami paliwa o pojemności 500 litrów.

• Hala magazynowa budynku mierzy w najwyższym punkcie 14 m, ma powierzchnię prawie 1000 m² i mieści w sobie ponad 1000 miejsc paletowych.

• Doskonale wyposażona sala szkoleń praktycznych w budynku biurowym umożliwia specjalistyczne instruktaże z technik działania i funkcjonalności urządzeń Wilo, zarówno dla pracowników firmy, jak i serwisantów, projektantów, instalatorów czy studentów. Liczne modele funkcyjne symulują działanie pomp w warunkach rzeczywistych i są szczególnie pomoce w przekazywaniu wiedzy o montażu, regulacji i monitorowaniu parametrów pracy urządzeń i całych instalacji.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *