Nowe modele nagrzewnic VTS VOLCANO – Zaprojektowane do pracy z pompą ciepła

Obecnie ogromną popularność zyskują nowe, niskotemperaturowe źródła ciepła, w szczególności pompy ciepła. Odpowiadając na te potrzeby firma VTS Group rozszerza ofertę nagrzewnic VOLCANO o modele VR4 i VR Mini 3. Ich konstrukcja umożliwia współpracę ze źródłami niskotemperaturowymi, dzięki czemu znajdują one zastosowanie w nowoczesnych układach grzewczych.

Nowe modele nagrzewnic VTS VOLCANO – Zaprojektowane do pracy z pompą ciepła
ModelVOLCANO VR4VOLCANO Mini 3
Dostępne wersjeAC/ECAC/EC
Wydajność5300 m³/h2000 m³/h
Zakres mocy grzewczych10-90 kW4-27 kW
Wymiar700 x 700 mm530 x 530 mm

Dobierając nagrzewnice do współpracy z pompą ciepła należy pamiętać, że jest to źródło o dużo niższej temperaturze czynnika grzewczego w odniesieniu do tradycyjnych kotłów. Tu dużą rolę odgrywa wydajność powietrza i liczba rzędów wymiennika wodnego. Nagrzewnica wentylatorowa VOLCANO VR4 wyposażona jest w wysokowydajny 4-rzędowy wymiennik wodny, przystosowany do współpracy z pompami ciepła. Konstrukcja wymiennika umożliwia pracę rewersyjną z funkcją ogrzewania pomieszczeń w okresie zimowym i ich chłodzenia w okresie lata. 

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań układów grzewczych wykorzystujących pracę różnych rodzajów pomp ciepła. Najpopularniejsze są pompy ciepła typu powietrze – woda, które znajdują zastosowanie głównie w obiektach o niewielkiej kubaturze. Mając powyższe na uwadze firma VTS Group uzupełniła swoją ofertę wysokowydajnych wymienników niskotemperaturowych również w urządzeniach typu MINI. Tu zastosowano 3-rzędowy wymiennik wodny, który może skutecznie współpracować z pompą ciepła jednocześnie gwarantując kompaktowe rozmiary samego urządzenia.

REKLAMA

Nowe modele nagrzewnic VTS VOLCANO – Zaprojektowane do pracy z pompą ciepła
Nowe modele nagrzewnic VTS VOLCANO – Zaprojektowane do pracy z pompą ciepła

Zwiększona rzędowość wymiennika sprawia, że VR4 jest urządzeniem które dobrze nadaję się również do pracy rewersyjnej czyli jako urządzenie chłodzące powietrze zasilane wodą lodową.

Nowe modele nagrzewnic VTS VOLCANO – Zaprojektowane do pracy z pompą ciepła

W celu zwiększenia komfortu użytkowników wykorzystujących urządzenia VOLCANO do celów chłodniczych wprowadzone do oferty zostają tace ociekowe służące do odprowadzenia skroplin powstałych podczas procesu kondensacji na wymienniku wodnym.

Nowe modele nagrzewnic VTS VOLCANO – Zaprojektowane do pracy z pompą ciepła

Podobnie jak dotychczasowe nagrzewnice, również VR4 i VR Mini 3 będą dostępne w dwóch wersjach silnikowych. Z trójbiegowymi silnikami AC oraz z bez szczotkowymi energooszczędnymi silnikami EC:

  • VOLCANO VR Mini 3 AC | indeks: 1-4-0101-0625 | moc silnika: 115 W
  • VOLCANO VR Mini 3 EC | indeks: 1-4-0101-0624 | moc silnika: 95 W
  • VOLCANO VR4 AC | indeks: 1-4-0101-0627 | moc silnika: 450 W
  • VOLCANO VR4 EC | indeks: 1-4-0101-0626 | moc silnika: 375 W

Silniki stosowane w nowych urządzeniach są jednostkami, które już wcześniej zostały zastosowane w modelach VOLCANO VR3 oraz VOLCANO VR Mini. Dzięki czemu wdrożenie nowych urządzeń nie wiąże się z koniecznością stosowania nowych elementów automatyki, a sama zasada podłączenia nagrzewnic jest taka sama jak w przypadku pozostałych urządzeń.

Podsumowując, wielu inwestorów obiektów wielkokubaturowych, aby maksymalnie zabezpieczyć swoje obiekty przed wpływem warunków zewnętrznych, stosuje tak zwane układy hybrydowe. Wykorzystują one zarówno gruntowe pompy ciepła jak i kotły gazowe. Taki układ pozwala na czerpanie korzyści i redukowanie kosztów ogrzewania, gdy warunki zewnętrzne pozwalają na wykorzystanie pełnego potencjału pomp ciepła. W okresach panowania największych mrozów instalacja grzewcza zabezpieczają obiekt przez wychłodzeniem dzięki kotłowi gazowemu, który w chwili gdy wystąpi taka potrzeba może skutecznie wspomóc lub zastąpić pracę pompy ciepła. Jako, że kocioł jest wykorzystywany tylko chwilowo, nie naraża użytkownika na znaczący wzrost kosztów ogrzewania.

Należy podkreślić, że uniwersalny charakter nagrzewnicy VOLCANO umożliwia współpracę z takim hybrydowym źródłem ciepła, dostosowując parametry pracy do temperatury czynnika grzewczego i bieżących potrzeb obiektu. 

Pobierz broszurę

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *