Nowości w ofercie AFRISO Nowe grupy pompowe PrimoTherm i rozdzielacze KSV 125

Podstawową zaletą stosowania grup pompowych w zestawie z rozdzielaczami jest szybkość, niezawodność i bezproblemowość tak wykonanego układu, który rozdziela czynnik grzewczy na poszczególne obiegi. Użycie takich komponentów znacznie skraca czas montażu instalacji kotłowni.

Grupa pompowa PrimoTherm 180-2 DN25 Vario
Grupa pompowa PrimoTherm 180-2 DN25 Vario

Warto zauważyć, że klasyczna instalacja bez grup pompowych w przypadku 3 lub 4 obiegów wygląda mało estetycznie, zajmuje dużo miejsca i – z punktu widzenia inwestora – wprowadza niepotrzebny chaos w kotłowni. Izolacje termiczne grup pompowych gwarantują redukcję strat ciepła do minimum. Grupy pompowe wyposażone są w armaturę zapewniającą podniesienie poziomu i wygody ich eksploatacji w przyszłości – na przykład termometry, wbudowane na nitkach zasilających i powrotnych poszczególnych obiegów, oraz zawory zwrotne chroniące instalację przed przepływami zwrotnymi.

Nowa generacja grup pompowych PrimoTherm 180-2 DN25 Vario

AFRISO poszerza ofertę grup pompowych PrimoTherm. Grupy pompowe PrimoTherm 180-2 DN25 Vario wyposażone są w zawór mieszający ARV KvsVario. Kupujący ma możliwość wyboru zainstalowanej w grupie pompy: Grundfos UPM3 Hybrid 25-70 lub Wilo Para 25/6. Dzięki temu klient może otrzymać wersję grupy pompowej przystosowaną do swoich preferencji. Pompa Grundfos UPM3 Hybrid pozwala na zwiększenie możliwości nastaw charakterystyk oraz charakteryzuje się lepszym współczynnikiem podnoszenia. Natomiast pompa Wilo Para 25/6 odznacza się prostą, przyjazną użytkownikowi nastawą. Nowością w opisywanych grupach pompowych jest zawór ARV KvsVario. Zawór posiada czytelną skalę nastawy wartości współczynnika Kvs, przez co minimalizuje się ryzyko błędnej nastawy. Wskutek tego uniwersalnego rozwiązania nie jest konieczne dokupienie dodatkowego zaworu, co oszczędza instalatorowi zbędnych kosztów.

REKLAMA

Grupa pompowa PrimoTherm K 180-2 DN25
Grupa pompowa PrimoTherm K 180-2 DN25

Zawór ARV KvsVario umożliwia ustawienie współczynnika przepływu Kvs w zakresie od 2,5 do 12 m3/h. Dodatkowo nastawa wartości współczynnika Kvs jest prosta – można ją wykonać przy użyciu dźwigni w zaworze mieszającym ARV KvsVario lub wykorzystując zwykły śrubokręt. Zmiany współczynnika Kvs dokonuje się w zależności od rodzaju i mocy instalacji, na której będzie pracować grupa pompowa PrimoTherm 180-2 DN25 Vario. Warto nadmienić, że zawór mieszający ARV KvsVario wyposażono w system ProClick, dzięki czemu nie trzeba korzystać z narzędzi przy montażu siłownika ARM ProClick, sterującego pracą całego zaworu.

Kompaktowe grupy pompowe PrimoTherm K 180-1 DN25 oraz 180-2 DN25

Kompaktowe grupy pompowe AFRISO PrimoTherm K 180-1 DN25 oraz PrimoTherm K 180-2 DN25 cechują się zwartą, krótszą konstrukcją przy jednoczesnym zachowaniu pomp o długości montażowej 180 mm i standardowym rozstawie przyłączy do rozdzielaczy 125 mm. Produkty z rodziny Primo- Therm K są krótsze od grup pompowych PrimoTherm 180-1 DN25 oraz 180-2 DN25 o 7,5 cm. Grupy pompowe AFRISO PrimoTherm K są wyposażone w zawór mieszający ARV Kvs 12, na którym można stosować siłownik ARM ProClick. W grupach pompowych AFRISO PrimoTherm K kupujący może zamówić wersję z zainstalowaną pompą Grundfos UPM3 Hybrid 25-70 lub Wilo Para 25/6.

Rozdzielacz KSV 125
Rozdzielacz KSV 125

Nowa generacja rozdzielaczy KSV 125

Wraz z nową ofertą grup pompowych PrimoTherm AFRISO wprowadza również nową generację rozdzielaczy KSV 125. W porównaniu z poprzednią wersją, do nowych rozdzielaczy wprowadzono kilka udoskonaleń. Przyłącza w rozdzielaczu AFRISO KSV 125 oznaczono czerwonym i niebieskim kolorem, by instalator miał pewność, które przyłącza poszczególnych obiegów odpowiadają zasilaniu oraz powrotowi rozdzielacza. Dzięki zmienionej konstrukcji wieszaków, istnieje możliwość montażu rozdzielacza AFRISO KSV 125 zarówno na samej ścianie, jak i przy pewnym odstępie od ściany, co umożliwia poprowadzenie przewodów za rozdzielaczem i grupami pompowymi. Nowa generacja opisywanych rozdzielaczy jest kompatybilna z grupami pompowymi AFRISO.

www.afriso.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *