Nowości w ofercie AURATON

Grupa inteligentnych urządzeń AURATON, służących do zarządzania temperaturą, została rozbudowana o nowe modele. W ofercie fi rmy LARS właśnie pojawiły się kolejne, innowacyjne i energooszczędne produkty – AURATON 2030 oraz AURATON 2030 RTH. Zapraszamy do zapoznania się z ich właściwościami.

AURATON 2030 i AURATON 2030 RTH to najnowsze tygodniowe programowalne regulatory temperatury w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej. Wyróżnia je zaawansowana technologia, wyjątkowa energooszczędność, doskonały wygląd oraz wiele nowych funkcji, które pozwolą użytkownikowi jeszcze lepiej i bardziej efektywnie zarządzać temperaturą we wnętrzach własnego domu, mieszkania czy biura. Nowe modele, nowe możliwości! Zależnie od indywidualnych potrzeb, obydwa rodzaje nowych produktów AURATON (przewodowy i bezprzewodowy) umożliwiają użytkownikowi ustawienie aż do 8 różnych temperatur w ciągu dnia, z dokładnością co do minuty. W pamięci regulatorów można zakodować do 8 programów dla każdego z dni powszednich i po tyle samo dla soboty oraz niedzieli. Dzięki temu możemy bardzo precyzyjnie zaplanować temperaturę wewnątrz danego budynku, dostosowując ją do określonej pory dnia czy przedziału czasowego. Do wykorzystania mamy także trzy dodatkowe tryby temperatury – ręczny, urlopowy i przeciwzamrożeniowy, które mogą okazać się przydatne podczas dłuższej nieobecności w domu czy biurze lub gdy chcemy zmienić na chwilę zadany wcześniej program temperatury w ciągu dnia. Wszystkie zmiany oraz wskazania regulatora możemy śledzić na czytelnym wyświetlaczu LCD. W zależności od naszych upodobań podświetlenie może mieć kolor czerwony, zielony lub biały (neutralny). Ciekawą funkcją nowego modelu AURATON jest również możliwość kalibracji wskazań temperatury regulatora. Przykładowo, gdy poziom temperatury wyświetlony na regulatorze różni się od tego, co pokazuje termometr rtęciowy zawieszony na ścianie w tym samym pomieszczeniu, możemy skalibrować wskazania temperatury na regulatorze tak, by pokazywał identyczną temperaturę, jak ta na termometrze rtęciowym.

Technologia LMS

Nowy, bezprzewodowy regulator AURATON 2030 RTH oparty jest na rewolucyjnej technologii LMS, opatentowanej przez specjalistów z firmy LARS. Ten nowy standard w komunikacji radiowej charakteryzuje się bardzo silnym i stabilnym kodowaniem oraz dużym zasięgiem. Urządzenia komunikują się bezprzewodowo na częstotliwości 868 MHz niezwykle krótkimi, zaszyfrowanymi transmisjami danych, a dzięki optymalizacji toru radiowego, osiągnięto wyjątkowo niski poziom zużycia energii oraz bezawaryjność urządzeń. Regulator AURATON 2030 RTH wraz z odbiornikiem AURATON RTH tworzą zestaw służący do zarządzania temperaturą we wnętrzach w sposób systemowy i efektywny. Technologia LMS otwiera przed użytkownikami okno na świat inteligentnej, energooszczędnej i ekologicznej automatyki domowej, opartej w 100% na polskich produktach najwyższej jakości. Zasadniczą wartością systemu jest możliwość jego ciągłego rozwoju. Wiąże się to ze stałym udoskonalaniem oprogramowania oraz tworzeniem nowych elementów w zależności od obszaru zastosowania oraz indywidualnych potrzeb klientów. Warto dodać, że właśnie dzięki systemowi LMS, firma LARS znalazła się w gronie laureatów III edycji konkursu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii.

REKLAMA


 
Parametr Wartość
Zakres temperatury pracy 0 – 35°C
Zakres sterowania temperatury 5 – 30°C
Dokładność ustawienia temperatury 0,2°C
Ilość poziomów temperatury 8 + 3
Ilość programów 8 dla dni powszednich (1, 2, 3, 4, 5)
8 dla soboty (6)
8 dla niedzieli (7)
Cykl pracy 5 dni powszednich + sobota + niedziela
Kontrola stanu pracy Wyświetlacz LCD
Maksymalny prąd obciążenia 8 A lub 16 A dla RTH
Zasilanie 2 baterie alkaliczne AA
Histereza ±0,2°C / ±0,4°C
«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze