Nowości w systemie HERZ PipeFix

HERZ należy dzisiaj do grona najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek w swojej branży, oferując nowoczesną armaturę i niezawodne systemy instalacyjne. Produkty marki Herz wytwarzane są wyłącznie w trzydziestu europejskich zakładach produkcyjnych.

Fot. 1. HERZ-PipeFix.
Fot. 1. HERZ-PipeFix.

Każdy produkt marki HERZ objęty jest 5 letnim okresem gwarancyjnym, a w przypadku instalacji wykonywanej w systemie HERZ PipeFix przez instalatora posiadającego autoryzację firmy, okres gwarancji zostaje wydłużony do lat 10.

System HERZ PipeFix

Podstawowy element systemu HERZ PipeFix, to najwyższej jakości uniwersalna rura z tworzywa sztucznego i aluminium, dostępna w średnicach od 10 do 75 mm. Wielowarstwowa rura HERZ dedykowana jest do wykonywania instalacji grzewczych – grzejnikowych i powierzchniowych – oraz instalacji sanitarnych (atest PZH). Rura HERZ jest wyjątkowo ekonomiczna w użyciu – cechuje ją również trwałość i niezawodność. Najwyższa jakość rury ma szczególne znaczenie w przypadku wykonywania systemów ogrzewania powierzchniowego (tzw. mokrego), w których rura pracuje pod warstwą wylewki. Zastosowanie rur wielowarstwowych marki HERZ w prawidłowo wykonanej instalacji zapewnia wieloletnią, komfortową pracę całego systemu. Ponadto warstwa aluminium stanowi doskonałą ochronę przed przenikaniem tlenu z powietrza do wody w instalacji.

REKLAMA

Fot. 5. Rura pięciowarstwowa HERZ-LINE .
Fot. 5. Rura pięciowarstwowa HERZ-LINE.

Rury z warstwą aluminium „zapamiętują” nadany kształt i nie sprężynują, co zdecydowanie ułatwia montaż instalacji. Drugi z najważniejszych komponentów tworzących system HERZ Pipe-Fix, to kompletny system mosiężnych złączy zaprasowywanych (nierozłącznych) i skręcanych (rozłącznych). Firma Herz, bazując na wieloletnim doświadczeniu w produkcji złączy rurowych, produkuje według własnych, opatentowanych rozwiązań wysokiej jakości radialne złączki zaprasowywane z mosiądzu odpornego na wypłukiwanie cynku, z tuleją ze stali szlachetnej. Złączki te, dostępne niemal we wszystkich kształtach i rozmiarach od Ø10 do Ø75 mm, dopuszczone są do łączenia rur z tworzywa sztucznego w większości wewnętrznych instalacji sanitarnych i grzewczych, analogicznie jak rury wielowarstwowe HERZ. Połączenie rury za pomocą złączki Herz zostało dokładnie zbadane pod kątem zgodności z europejskimi normami i dopuszczone do użytkowania przez niezależne, uznane laboratoria zewnętrzne.

Fot. 2. Rozdzielacz HERZ 8632 ze stali szlachetnej.
Fot. 2. Rozdzielacz HERZ 8632 ze stali szlachetnej.

Nowości w systemie

W minionym roku firma HERZ poszerzyła ofertę systemu HERZ PipeFix o kilka ciekawych rozwiązań. Nowe elementy systemu HERZ PipeFix, to:

  • HERZ-LINE – pięciowarstwowa rura PE-RT (z barierą antydyfuzyjną), dedykowana do wykonywania instalacji ogrzewania podłogowego z wykorzystaniem mat systemowych
  • HERZ-8631/8632 – nowa seria rozdzielaczy ze stali szlachetnej do ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego (od 2 do 12 obiegów) w wyjątkowo atrakcyjnej cenie
  • HERZ-INFLEX-BCK – uniwersalna wielowarstwowa rura HERZ w otulinie izolacyjnej ze spienionego polietylenu
  • HERZ-SOLOTOP – płyty systemowe z folii polistyrenowej do instalacji ogrzewania podłogowego
  • HERZ-COMBITOP – płyty termoizolacyjne do instalacji ogrzewania podłogowego.
Fot. 3. Rura HERZ-INFLEX-BCK w otulinie izolacyjnej.
Fot. 3. Rura HERZ-INFLEX-BCK w otulinie izolacyjnej.

Aby uzyskać więcej informacji o produktach marki Herz zapraszamy do regularnych odwiedzin strony www.herz. com.pl, naszego fanpage’a na Facebooku oraz kanału HERZ na YouTube.
Zapraszamy również do udziału w organizowanych cyklicznie szkoleniach produktowych – zarówno w polskiej centrali firmy HERZ w Wieliczce, jak również w każdym dogodnym dla Państwa miejscu w Polsce.

www.herz.com.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *