Nowy miernik wielofunkcyjny testo 440 – pomiar prędkości przepływu powietrza oraz jego jakości w pomieszczeniach

Z okazji 60-lecia, Testo wprowadziła na rynek nowy miernik wielofunkcyjny testo 440 do pomiaru prędkości przepływu oraz jakości powietrza w pomieszczeniach. Jest to kompaktowy, przenośny przyrząd pomiarowy z intuicyjnym menu oraz szerokim wyborem sond do pomiaru wszystkich istotnych parametrów w systemach klimatyzacji i wentylacji.


Testo, jako lider na światowym rynku przenośnej technologii pomiarowej, posiada 60 lat doświadczenia w opracowywaniu najnowocześniejszych produktów. Testo pomaga w doborze odpowiednich rozwiązań pomiarowych do systemów wentylacji i klimatyzacji, zapewnienia odpowiedniego klimatu w pomieszczeniach biurowych, budynkach mieszkalnych, a także w laboratoriach i halach produkcyjnych. W tym sektorze Testo rozszerza zakres swojego asortymentu o nowy przyrząd do pomiaru prędkości przepływu oraz jakości powietrza w pomieszczeniach. Nowy miernik wielofunkcyjny testo 440 to kompaktowy, przenośny przyrząd pomiarowy z intuicyjnym menu oraz szerokim wyborem sond do pomiaru prędkości przepływu oraz jakości powietrza w pomieszczeniach. Dzięki niemu wszystkie parametry systemów wentylacji i klimatyzacji będą pod kontrolą.

Nowy miernik wielofunkcyjny testo 440 - pomiar prędkości przepływu powietrza oraz jego jakości w pomieszczeniach

Intuicyjne menu pomiarowe

Miernik wielofunkcyjny testo 440 jest wyposażony w przejrzyste menu do oznaczania wydatku powietrza, współczynnika K, poziomu turbulencji zgodnie z EN ISO 7730 / ASHRAE 55, mocy grzewczej i chłodniczej, wykrywania zawilgoceń, a także długotrwałych pomiarów (rejestracja wartości pomiarowych w określonych odstępach czasu).

Nowy miernik wielofunkcyjny testo 440 - pomiar prędkości przepływu powietrza oraz jego jakości w pomieszczeniach

Oszczędność miejsca

Do miernika wielofunkcyjnego testo 440 oferujemy szeroki wybór sond pomiarowych do pomiaru prędkości przepływu powietrza, temperatury, wilgotności, stopnia turbulencji, CO2, CO i natężenia światła. Sondy są dostępne w wersji przewodowej oraz Bluetooth®. W wersji Bluetooth® zapewniają większą swobodę ruchu podczas pomiarów oraz oszczędzają miejsce w walizce transportowej. Uniwersalna rękojeść może być podłączona do wszystkich głowic sond, dzięki czemu można je zastosować w większej ilości aplikacji przy użyciu mniejszej ilości sprzętu pomiarowego. Umożliwia to przełączanie w ciągu kilku sekund sond od pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniach do określenia przepływu objętościowego w kanałach wentylacyjnych.

Jasne, niezawodne i bezpieczne

Duży, czytelny wyświetlacz pokazuje jednocześnie 3 wartości pomiarowe. Umożliwia szybki i łatwy dostęp do konfiguratora pomiarów oraz zapewnia czytelne wskazanie wartości pomiarowych. Przyrząd wielofunkcyjny testo 440 przechowuje do max. 7500 protokołów pomiarowych, które mogą być pobrane przez port USB a następnie przetwarzane na komputerze jako plik CSV (np. za pomocą Excel’a). Z drukarką BLUETOOTH / IRDA testo, masz możliwość wydrukowania danych bezpośrednio na miejscu pomiaru.

Nowy miernik wielofunkcyjny testo 440 - pomiar prędkości przepływu powietrza oraz jego jakości w pomieszczeniach

Zestawy i modele miernika wielofunkcyjnego

Wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy testo 440 jest dostępny w dwóch wersjach: testo 440 oraz testo 440 dP. Model testo 440 dP jest technicznie identyczny z wersją standardową, jednak ma dodatkowy zintegrowany czujnik różnicy ciśnień. Dzięki temu możliwe są pomiary na filtrach, a także pomiary za pomocą rurki Pitota oraz pomiary współczynnika K.

Miernik wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy testo 440 / testo440 dP, a także zestawy pomiarowe są dostępne u dystrybutorów lub bezpośrednio w Testo Sp. z o. o. : www.testo.com.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *