Osuszanie budynków — wilgoć pochodząca z zalania

Lato to czas odpoczynku i wyjazdów, a także bardzo zmiennej pogody. W efekcie działania warunków atmosferycznych pojawiają się susze, trąby powietrzne i zalania.

Osuszanie budynków — wilgoć pochodząca z zalania

Intensywne opady deszczu mogą sprawić, że mały lokalny strumień zamieni się w dużą, rwącą rzekę, która występuje z koryta. W efekcie rozlewa się na okoliczne tereny, również te zamieszkałe przez ludzi. W innym wypadku intensywne opady deszczu mogą sprawić, że miejskie studzienki nie nadąża z odbiorem wody, a ta zacznie wdzierać się na posesje i do piwnic. Kilkuminutowa nawałnica może wyrządzić szkody, które będą odczuwalne latami. Jak skutecznie osuszyć zalaną nieruchomość?

Osuszanie po zalaniu

Likwidacja wilgoci po zalaniu to zadanie wymagające planu i efektywnych działań. Cały zakres zadań można podzielić na trzy kroki. Przede wszystkim trzeba zacząć od wyeliminowania przyczyn zalewania. W ten sposób „zakręcisz kurek”, co pozwoli ograniczyć dopływ cieczy. Czasami będzie to naprawa uszkodzonych rur, odetkanie kanałów czy zabezpieczenie murów.

REKLAMA

W drugim etapie należy usunąć wodę z pomieszczenia, a także pozbyć się nadmiaru wilgoci. Pierwszą część zadania można wykonać przy użyciu pompy. Jeśli problem dotknął danej miejscowości, to urządzenie prawdopodobnie użyczą strażacy. Po usunięciu wody warto użyć osuszaczy kondensacyjnych, nagrzewnic czy wentylatorów, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci.

Ostatni etap to ocena zniszczeń, najlepiej przez specjalistę. Pozwoli to na gruntowną ocenę problemu oraz dobranie odpowiednich narzędzi i technologii naprawczej. W wypadku zalania czystą wodą (np. z wodociągów), najczęściej wystarczy odpowiednio długi okres wysychania. Jeśli masz do czynienia z zanieczyszczeniami, może pojawić się konieczność zastosowania środków chemicznych i naprawy lub odświeżenia tynków.

Problem z grzybem?

Brak odpowiednich działań zaraz po zalaniu, będzie skutkował wsiąkaniem wody w mury. Obiekty usytuowane na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych są dodatkowo narażone na działanie cieczy. W takich sytuacjach potrzeba czegoś więcej niż nagrzewnic, które osuszą wnętrze pomieszczenia. Ciągła wilgoć sprzyja wykwitom pleśni, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu mieszkańców. Co zrobić?

Skuteczne zabezpieczenie nieruchomości przed wilgocią jest możliwe. Pomoże w tym system AQUAPOL®, który tworzy nieprzepuszczalną warstwę dla wody. Jego działanie potwierdza ponad 50.000 zadowolonych klientów w całej Europie. Metoda działa taki sposób, że kieruje wodę w stronę gruntu. Oznacza to, że ciecz znajdująca się w murach przestaje wsiąkać w kolejne kondygnacje i zaczyna kierować się w stronę ziemi.

Działanie systemu AQUAPOL® jest objęte minimum 20-letnią gwarancją skuteczności działania. Osuszanie po zalaniu nie musi być udręką. Chcesz pozbyć się problemu lub zabezpieczyć nieruchomość? Zajrzyj na https://www.osuszaniemurow.pl/jak-zlikwidowac-inne-rodzaje-wilgoci/.

Na powyższej stronie znajduje się krótka ankieta, a także możliwość umówienia bezpłatnego spotkania z ekspertem od zabezpieczenia przed wilgocią.

Wilgoć pochodząca z zalania nie musi być poważnym problemem, gdy odpowiednio podejdziesz do sprawy. Przedstawiliśmy 3 kroki, co należy zrobić, aby możliwie sprawnie pozbyć się nadmiaru wody po zalaniu, a co za tym idzie wilgoci. Warto zdecydować się na rozwiązanie, które pomoże w walce z incydentami, ale także na co dzień będzie chroniło Twój dom przed wilgocią i szkodliwym grzybem. System AQUAPOL® upora się z problemami, a Ty będziesz mieć spokój na dekady.

«
»

Dodaj komentarz