Plenerowy relaks przez cały rok, czyli jak dostosować taras do kaprysów pogody?

Okres wiosenno-letni jest czasem, gdy chętnie odpoczywamy w przydomowej przestrzeni. Niestety, nawet w ciągu teoretycznie ciepłych miesięcy, pogoda w polskim klimacie nas nie rozpieszcza – pada deszcz, a temperatura jest naprawdę niska.

plenerowy relaks przez caly rok czyli jak dostosowac taras do kaprysow pogody - Plenerowy relaks przez cały rok, czyli jak dostosować taras do kaprysów pogody?

Istnieją jednak sposoby, żeby relaksować się na tarasie bez względu na pogodę. Jak to zrobić?

Jak pokonać zimno na tarasie?

Głównym problemem wczesną wiosną lub jesienią jest niska temperatura. Mimo to spędzanie czasu na tarasie jest jak najbardziej możliwe. Służy do tego szereg rozwiązań grzewczych, które pozwalają na zapewnienie przyjemnego ciepła w obrębie strefy wypoczynku.

Najczęściej używa się wolnostojących lub montowanych do elewacji promienników, zasilanych gazem z butli lub elektrycznością.

Urządzenia opierają się na promieniowaniu podczerwonym i zapewniają ciepło oraz komfort nawet w chłodne dni. Rozchodzące się fale, nie przekazują ciepła do powietrza, a wyłącznie podgrzewają przegrody i wyposażenie, które znajduje się na ich drodze, co pozwala znacząco zmniejszyć straty energii.

Budowa większości promienników pozwala na ukierunkowanie promieniowania, dzięki czemu ogrzewa się tylko miejsce, w którym przebywamy.

Promienniki mogą wyglądać niezmiernie efektownie, stanowiąc ciekawą ozdobę tarasu. Możemy znaleźć modele w formie metalowych piramid lub szklanych tub, wewnątrz których płonie ogień.

Najczęściej stosowane typy promienników

Wielką popularnością cieszą się modele gazowe, wolnostojące, które można postawić w dowolnym miejscu tarasu. Rozwiązania elektryczne stosuje się wyłącznie w przestrzeni z dostępem do instalacji elektrycznej, czyli na przykład jako kinkiety na elewacji budynków, choć pojawiają się również promienniki wiszące niczym lampy, umieszczone na przykład bezpośrednio nad stołem.

plenerowy relaks przez caly rok czyli jak dostosowac taras do kaprysow pogody1 - Plenerowy relaks przez cały rok, czyli jak dostosować taras do kaprysów pogody?

Wyposażenie w centrum uwagi

Drugim istotnym elementem tarasu są oczywiście meble.

Jeśli pragniemy korzystać z nich poza sezonem, gdy pada deszcz lub jest mocno podwyższona wilgotność powietrza, najlepiej zdecydować się na produkty z polipropylenu lub technorattanu.

Warto szukać praktycznych rozwiązań. Meble ogrodowe z Bazkar.pl to bogata paleta produktów, wśród których każdy znajdzie zestaw, nawet do zimowego ogrodu.

Dlaczego tworzywa sztuczne? Ponieważ są bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne niż naturalne drewno lub rattan. Nie chłoną wilgoci z powietrza, nie nasiąkają wodą podczas deszczu, ani nie odkształcają się przy spadkach temperatur.

Polipropylen jest niezmiernie odporny. W odróżnieniu od PVC, nie ma tendencji do pękania lub kruszenia się. Dlatego też meble tego typu można przechowywać na zewnątrz przez cały rok, bez obawy, że ulegną zniszczeniu.

Większa wygoda a wilgoć – co robić z poduszkami?

Problematycznym elementem wyposażenia mogą być poduszki. Należy znaleźć produkty z poszewkami, które nie chłoną wody lub z szybko wysychającej tkaniny. W ten sposób zapobiegniemy magazynowaniu wilgoci wewnątrz, co mogłoby prowadzić do powstawania zalążków niebezpiecznych pleśni i grzybów. Materiał powinien być łatwy w czyszczeniu i możliwy do zaimpregnowania z pomocą dostępnych na rynku preparatów.

Praktyczny i wygodny taras niemal przez cały rok

Zapewnienie ciepła oraz wygodnych mebli umożliwia korzystanie z tarasu nie tylko w trakcie wakacyjnych upałów. Sprawia, że chętnie spędzamy długie godziny na zewnątrz, nawet gdy temperatura zaczyna drastycznie spadać.

Promienniki pozwalają skutecznie ogrzać taras. Z kolei meble wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych wysokiej klasy, są trwałe i odporne na zmiany pogodowe. Dlatego też nie musimy martwić się, że zamokną lub popękają od zmian temperatury.

Dzięki opisanym powyżej produktom, można znacząco przedłużyć wakacyjne lenistwo na tarasie. Korzystajmy zatem chętnie z ostatnich promieni słońca i wieczornych spotkań w ogrodzie, nawet gdy powoli zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki jesieni. Sezon ogrodowy możemy uznać za zdecydowanie przedłużony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here