Pompy ciepła dla hoteli i kompleksów mieszkalnych

Na rynku pojawiła się nowa linia dwururowych pomp ciepła ECOg High Power w technologii VRF wprowadzona przez firmę Panasonic. Główne zalety tych urządzeń to bardzo małe zużycie energii elektrycznej (100 W) oraz możliwość produkcji chłodnego i ciepłego powietrza w tym samym czasie, w którym przygotowywana jest c.w.u. Rozwiązanie to dedykowane jest do zespołów budynków mieszkalnych i biurowych, hoteli oraz apartamentowców.

Pompy ciepła dla hoteli i kompleksów mieszkalnych

Agregaty o mocy nominalnej od 16 do 25 KM produkują tzw. energię skojarzoną, czyli jednocześnie wytwarzają ciepło, chłód oraz energię elektryczną wykorzystywaną do pracy samego urządzenia. Jednostki wyposażone są w bezłożyskowy generator o mocy 2 kW ze stałym magnesem. Jego sprawność przekracza 40 proc., dzięki czemu pompa ECOg High Power zużywa zaledwie 1% energii elektrycznej, niezbędnej do zasilania standardowych systemów VRF.

Zastosowanie w urządzeniach systemu odzysku ciepła z wody chłodzącej silnik likwiduje konieczność uruchamiania cyklu rozmrażania i gwarantuje nieprzerwane działanie nawet przy temperaturach zewnętrznych poniżej -20 st. C. W sytuacji, gdy temperatura zewnętrzna jest wyższa niż 7 st. C nadwyżka ciepła z silnika (powstała w trybie chłodzenia i grzania) może być wykorzystana do produkcji c.w.u. o temperaturze 75 stopni.

REKLAMA


Dodatkową opcją może być rozszerzenie pompy o wytwornicę wody lodowej eliminując tym samym potrzebę stosowania roztworów glikolu jak w przypadku standardowych kompaktowych wytwornic wody lodowej.

Zarządzanie całym układem może odbywać się za pomocą systemu BMS lub innych dedykowanych sterowników Panasonic. Do urządzeń z linii ECOg High Power można podłączyć aż 32 jednostki wewnętrzne w układzie z bezpośrednim odparowaniem.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *