Pompy ciepła Panasonic Aquarea z etykietami energetycznymi EHPA

Linia pomp ciepła Aquarea typu powietrze – woda jako jedna z pierwszych na rynku została oznakowana etykietami energetycznymi Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA).

Pompy ciepła Panasonic Aquarea z etykietami energetycznymi EHPA

Oznacza to, że urządzenia Panasonic już teraz spełniają wymogi, które zostaną wprowadzone przez Komisję Europejską w 2015 r., a klienci mogą wybrać najbardziej efektywne jednostki w oparciu o jednolite kryteria.

Dotychczas producenci urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych stosowali dowolne oznaczenia – własne bądź przyznawane przez różne ośrodki certyfikujące, przez co konsumenci napotykali na problem z porównaniem modeli w danej klasie. Aby uporządkować sytuację, w przypadku pomp ciepła Komisja Europejska zdecydowała się na przyjęcie etykiety EHPA jako obowiązującego od 2015 r. poświadczenia dla najbardziej efektywnych urządzeń.

REKLAMA


Linia pomp ciepła Aquarea, która przeszła już proces certyfikacji, obejmuje urządzenia typu mono-blok i split o wydajności w zakresie od 3 do 16 kilowatów. Jednostki charakteryzują się wysoką efektywnością, łatwością instalacji i niewielkimi kosztami eksploatacji. Są w stanie sprawnie pracować w różnych temperaturach zewnętrznych, od -25 do +43°C. Szeroka oferta pozwala na właściwy dobór odpowiedniej pompy w zależności od charakterystyki i potrzeb obiektu, w którym zostanie zainstalowana.

Źródło: Panasonic

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze