Radzi sobie w każdych warunkach, nawet podczas deszczu czy dużego zapylenia? Można odtwarzać muzykę dodatkowo przez USB albo Bluetooth? Jest zasilany na kabel czy akumulator? Jaka powinna być obudowa? Co jeszcze jest ważne? Oto krótki poradnik ułatwiający zakup radia na budowę. Zachęcamy do lektury!

Radio budowlane — czy jest takie jak tradycyjne?
Zanim przejdziemy do omawiania parametrów radia budowlanego, musimy w pierwszej kolejności zastanowić się, czy jest ono dokładnie takim samym urządzeniem co tradycyjny odbiornik? Okazuje się, że zupełnie nie. Warunki na placu budowy są zupełnie inne niż w naszym domu, sklepie czy biurze. Potrzebne jest zatem solidne radio do zadań specjalnych. Poniżej sprawdziliśmy, na jakie parametry zwracać uwagę podczas zakupu, by wybrać najlepszy model, który spełni oczekiwania.
Kilka słów o obudowie radia na budowę
Jedną z ważniejszych kwestii, które determinują to, czy radio nadaje się na budowę, czy też nie, jest jego odpowiednie wykonane. Przede wszystkim niezbędne jest, by obudowa oraz cały korpus były odporne na wstrząsy, na uszkodzenia mechaniczne, na wnikające w każdy zakamarek pył, gruz, kurz i brud oraz wodoszczelne i odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, w tym także wahania temperatury, silne porywy wiatru czy deszcz.
REKLAMA
To jeszcze nie wszystko, gdyż radio budowlane to świetny sprzęt, któremu niestraszny jest upadek z wysokości albo bliskie spotkanie z narzędziami i materiałami, jakie można spotkać na placu budowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by użytkować je nie tylko wewnątrz pomieszczenia, ale również na zewnątrz. Skoro radio robocze musi poradzić sobie w różnych sytuacjach, jego obudowa jest masywniejsza, przypominająca wręcz pancerz. Przyda się też uchwyt, dzięki któremu bez problemu przeniesiemy je w dowolne miejsce, który występuje między innymi w radiu Milwaukee M18.

Radio budowlane na akumulator czy na kabel?
Kolejną cechą charakterystyczną dla radia budowlanego jest rodzaj zasilania. Tutaj mamy do wyboru albo standardowe zasilanie poprzez podłączenie kablem do prądu, albo akumulator. Pierwszy wariant jest o tyle dobry, że nie musimy przejmować się wyładowanymi bateriami, ale musimy uważać na kolejny kabel, których na budowie nigdy nie brakuje. Trzeba też mieć świadomość, że nie zawsze w miejscu pracy mamy już podłączony prąd. Drugi wariant zaś, czyli radio budowlane z akumulatorem, jest zdecydowanie bardziej mobilne, wydajne i może działać nieprzerwanie przez wiele godzin.
USB i Bluetooth, czyli kilka słów o muzyce z radia roboczego
Nie bez znaczenia są także udogodnienia, na jakie możemy liczyć, kupując radio robocze. Nowoczesne głośniki i wzmacniacz dźwięku w radiach budowlanych Milwaukee, pozwalające słuchać muzyki nawet podczas wiercenia czy z dużej odległości, to tylko niektóre z nich.
Zwykle mamy do wyboru od 10 do 30 stacji, ale też możliwość podpięcia pendrive’a do gniazda USB i tym samym odsłuchania ulubionych piosenek zapisanych na tym nośniku. Co więcej, najnowsze modele odbiorników można też sparować na przykład ze smartfonem przez Bluetooth i także słuchać wybranej playlisty. Tego typu radia budowlane z Bluetooth mają też często specjalny schowek na telefon. Polecane są również radia Milwaukee PACKOUT, co oznacza, że są kompatybilne ze wszystkimi elementami tego modułowego systemu przechowywania.
Nie czekaj i zainwestuj w bezprzewodowe radio budowlane! Szybko przekonasz się, że nie tylko umila ono pracę każdemu dookoła, ale też sprawia, że wraz z kolejnymi taktami muzyki pracuje się szybciej i wydajniej.
Artykuł Partnera
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.