Rekordowo wydajne wkrętarki Bosch

ELEKTRONARZĘDZIA

Nowe wiertarko-wkrętarki Boscha GSR 14,4 V-LI oraz 18 V-LI są bardzo wydajne. Na przykład wkręcenie 210 wkrętów (6x60mm) w miękkie drewno nie stanowi dla modelu o napięciu 14,4 V-LI żadnego problemu. Wprowadzając nowe produkty do swojej oferty Bosch staje się pierwszym producentem oferującym kompletny program profesjonalnych wiertarko-wkrętarek z akumulatorami litowo-jonowymi o napięciach od 10,8 V do 36 V. Urządzenia pojawiły się na rynku w maju.

Wiertarko-wkrętarka Bosch GSR

Bosch jako pierwszy wprowadził technologię litowo-jonową w narzędziach profesjonalnych w 2005 roku. Wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-LI zdefiniowała nową klasę elektronarzędzi, których cechą charakterystyczną była pełna moc i o połowę mniejszy format. W kolejnym kroku Bosch zaprezentował nowy wymiar profesjonalnych urządzeń akumulatorowych, które mocą dorównują urządzeniom sieciowym. Do sprzedaży trafiły młoty udarowo-obrotowe, wiertarki udarowe i wiertarko-wkrętarki z akumulatorami litowo-jonowymi 36 V-LI.

W tym roku Bosch uzupełnia swoją ofertę wprowadzając wiertarko-wkrętarki akumulatorowe o napięciu 14,4 i 18 V-LI. Tym samym staje się oferentem kompletnego programu profesjonalnych wiertarko-wkrętarek z akumulatorem litowo-jonwym. Produkty GSR 14,4/18 V-LI Professional Standard Duty są zasilane nowym akumulatorem „Li-Ion Premium” o pojemności 2,6 Ah. Urządzenia są wyposażone w bardzo wydajne silniki z wysokiej jakości łożyskami oraz przekładnie odznaczające się niewielkim tarciem. Dzięki wysokiej gęstości energii akumulatorów Premium oraz bardzo wysokiej efektywności przeniesienia napędu pełny ładunek akumulatora wystarcza do wkręcenia 210 śrub o wymiarach 6 x 60 milimetrów w miękkim drewnie. To najwyższa liczba wkręconych śrub w tej klasie wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Szybkie tempo pracy zapewniają dużej mocy silniki osiągające maksymalną prędkość obrotową 450 i 500 obrotów na minutę na pierwszym biegu, oraz 1450 i 1600 obrotów na minutę na drugim biegu. Jeśli dodać do tego długą żywotność akumulatorów Li-Ion Premium otrzymujemy narzędzia, które stanowią bardzo opłacalną inwestycję dla rzemieślników.

REKLAMA


Wiertarko-wkrętarka Bosch GSR

Nowe wiertarko-wkrętarki litowo-jonowe Bosch klasy Standard Duty posiadają ponadto 13-milimetrowy szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z blokadą Auto-Lock oraz wyjątkowo wytrzymałą obudowę z materiału „Dura Shield”, dzięki któremu zachowują pełną sprawność, nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów. Dużą wytrzymałością charakteryzuje się także 2-biegowa przekładnia z zębatkami metalowymi oraz pokrętło nastawcze wykonane z aluminium. Nowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są także ergonomiczne. Duże, miękkie powierzchnie Softgrip w obrębie rękojeści zapewniają komfortową i bezpieczną pracę. Dioda LED dodatkowo doświetla miejsce pracy.

Przewaga technologii litowo-jonowej Technologia litowo-jonowa Premium firmy Bosch ma przewagę nad pozostałymi technologiami akumulatorowymi. Wysokiej jakości ogniwa o niskiej oporności wewnętrznej gwarantują maksymalną wydajność. Odporne na wibracje połączenia – pomiędzy poszczególnymi ogniwami oraz pomiędzy akumulatorem i urządzeniem – skutecznie zapobiegają stratom energii. Inteligentne zarządzanie energią za pomocą systemu „Electronic Cell Protection” (ECP) optymalizuje wydajność energetyczną w trakcie ładowania oraz pracy. System chroni ogniwa akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem. Dzięki temu akumulatory Li-Ion Premium firmy Bosch osiągają nawet o 400 proc. dłuższą żywotność w porównaniu do innych akumulatorów. Elektroniczna kontrola procesu ładowania zapobiega przeładowaniu ogniw, a tryb szybkiego ładowania sprawia, że akumulatory są naładowane w 75 proc. już po upływie połowy czasu potrzebnego do naładowania akumulatora do pełna.

Wszystkie akumulatory litowo-jonowe ważą przy takiej samej wydajności o 40 proc. mniej od akumulatorów niklowych, rozładowują się samoczynnie w bardzo nieznacznym stopniu i ze względu na brak efektu pamięci mogą być doładowywane w dowolnej chwili. Ponadto, w trakcie pracy nie wykazują spadku wydajności.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *