Rozdzielacze ogrzewania podłogowego ze stali nierdzewnej firmy Taconova – łatwy montaż i precyzyjna regulacja przepływu

Od ogrzewania podłogowego oczekujemy przede wszystkim równomiernego rozprowadzania ciepła po całej powierzchni podłogi. Na rynku istnieje wiele systemów, zapewniających wydajne ogrzewanie, jednak zawsze sercem układu jest rozdzielacz. Produkty Taconova, wyposażone w innowacyjne przepływomierze Topmeter gwarantują użytkownikom wyższy komfort i długotrwałą, bezproblemową eksploatację. Instalator zyskuje korzyść w postaci szybszego montażu i serwisu systemu.

rozdzielacze ogrzewania podlogowego ze stali nierdzewnej firmy taconova - Rozdzielacze ogrzewania podłogowego ze stali nierdzewnej firmy Taconova - łatwy montaż i precyzyjna regulacja przepływuNajbardziej zaawansowane rozdzielacze firmy Taconova to modele TacoSys High End, które charakteryzują się najlepszym wyposażeniem, służącym do precyzyjnego zarządzania medium grzewczym w instalacji podłogowej.

Na polskim rynku dużą popularność zdobyły rozdzielacze mosiężne, jednak ostatnio coraz chętniej instalowane są modele wykonane ze stali nierdzewnej. Materiał ten został wynaleziony prawie 100 lat temu, ale dopiero w ostatnich kilkunastu latach zaczął być powszechnie stosowany w budownictwie i architekturze. Stal nierdzewna jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz temperaturowe i sprawdza się doskonale do produkcji rozdzielaczy ogrzewania płaszczyznowego.

Topmeter – przepływomierz, który robi różnicę

Taconova od wielu lat produkuje rozdzielacze ze stali nierdzewnej w różnych dostępnych wersjach. Najbardziej zaawansowane to modele TacoSys High End, które charakteryzują się najlepszym wyposażeniem, służącym do precyzyjnego zarządzania medium grzewczym w instalacji podłogowej. Najważniejszym elementem rozdzielacza ogrzewania podłogowego jest przepływomierz, nazywany przez producenta opatentowanym określeniem Topmeter. To nazwa własna produktu firmy Taconova, określająca przepływomierz z możliwością nastawy, przeznaczonego właśnie do wszelkich rozdzielaczy ogrzewania płaszczyznowego. Topmeter pozwala nie tylko nastawić zadany przepływ danej pętli grzewczej, ale również w sposób ciągły informuje nas – dzięki precyzyjnej skali – o przepływie medium grzewczego. Gwarantuje to precyzyjne ustawienie przepływu dla każdej pętli grzewczej, niezależnie od oddalenia od rozdzielacza. W praktyce ujednolicamy w ten sposób temperaturę podłogi w różnych pomieszczeniach, zapobiegając przegrzewaniu lub niedogrzaniu niektórych pomieszczeń. Zakres nastawy i pomiaru przepływu to od 0,5l/m do 2,5l/m lub od 1,0l/m do 5,0l/m, w zależności od wersji produktu. Przepływomierz działa w każdym położeniu, wiec możliwe jest montowanie go pionowo lub poziomo. Pozwala również na całkowite zamknięcie przepływu w danej pętli grzewczej.

rozdzielacze ogrzewania podlogowego ze stali nierdzewnej firmy taconova 1 - Rozdzielacze ogrzewania podłogowego ze stali nierdzewnej firmy Taconova - łatwy montaż i precyzyjna regulacja przepływuPrzepływomierz Topmeter pozwala nie tylko nastawić zadany przepływ danej pętli grzewczej, ale również w sposób ciągły informuje nas – dzięki precyzyjnej skali – o przepływie medium grzewczego.

Krótszy czas montażu i prac serwisowych

rozdzielacze ogrzewania podlogowego ze stali nierdzewnej firmy taconova 2 - Rozdzielacze ogrzewania podłogowego ze stali nierdzewnej firmy Taconova - łatwy montaż i precyzyjna regulacja przepływuSiłowniki NovaDrive są niezawodnymi strażnikami, które otwierają i zamykają zawory na poszczególnych obiegach grzewczych, zgodnie z zapotrzebowaniem. Troszczą się o dokładne zgranie, cichą i bezobsługową pracę. Razem z termostatami pokojowymi NovaStat tworzą klimat dopasowany do każdego pomieszczenia. NovaDrive i TopDrive pasują do prawie wszystkich, powszechnie stosowanych zaworów, i dzięki zamknięciu bagnetowemu (klikowemu), można je łatwo i szybko zamontować.

Rozdzielacz firmy Taconova wyposażony jest w zintegrowany, całkowicie automatyczny odpowietrznik, działający bez ingerencji użytkownika, co doskonale wpływa na skuteczność funkcjonowania ogrzewania płaszczyznowego, gdyż układ jest zawsze i stale prawidłowo odpowietrzony. Dodatkową zaletą są regulatory zaworów termostatycznych, które w przeciwieństwie do produktów konkurencji, regulowane są przez pionowe pokrętło. Takie rozwiązanie, wyposażone w skalę i wskaźnik, pozwala na precyzyjne określenie w dowolnym momencie, w jakiej pozycji znajduje się zawór: czy jest zamknięty, czy otwarty, czy może ustawiony w pozycji pośredniej. Funkcja ta daje pewność prawidłowej nastawy przepływu medium w instalacji grzewczej, jak również zabezpiecza instalatora przed pomyłkami przy uruchamianiu systemu u klienta. Pionowe pokrętło można w każdej chwili zdemontować i założyć w jego miejsce siłownik sterujący pracą zaworu. Siłowniki elektrotermiczne firmy Taconova charakteryzują się dużą odpornością i wytrzymałością aż 37.000 cykli. Montowane przez adapter pasują do większości rozdzielaczy dostępnych na rynku. Instalatorzy cenią je szczególnie za łatwość montażu i odpinany przewód, który sprawdza się doskonale w sytuacji, kiedy trzeba na przykład wymienić wkładkę zaworową w rozdzielaczu. Nie musimy wówczas demontować układu elektrycznego, a więc znacznie skracamy czas prac montażowych i serwisowych. Należy również wspomnieć o dodatkowym zaworze kulowym na wejściu i wyjściu rozdzielacza, umożliwiającym łatwy montaż lub demontaż urządzenia w szafce instalacyjnej. Rozdzielacze firmy Taconova wyposażone są w uchwyty z plastiku, które minimalizują drgania instalacji oraz eliminują niepotrzebny hałas w czasie pracy układu.

Korzyści dla użytkownika i instalatora

Co zasadniczo odróżnia rozdzielacze Taconova od rozwiązań konkurencji? Podstawową różnicę stanowi budowa wewnętrzna przepływomierza Topmeter. Specjalnie zaprojektowana i opatentowana technologia połączenia belki rozdzielacza z dolną częścią przepływomierza, automatycznie zapobiega niekontrolowanemu obracaniu się tzw. „nypla”. Gwarantuje to stuprocentową szczelność układu, co jest najważniejsze z punktu widzenia użytkownika. Często zdarza się, że podczas przykręcania adapterów eurokonus oraz rur do rozdzielacza, instalator niechcący poruszy przyłącze, co skutkuje później nieszczelnością systemu. W rozdzielaczach Taconova mamy pewność, że do takiego rozszczelnienia nie dojdzie, gdyż wyklucza to ich konstrukcja. Między innymi z tego powodu te szwajcarskie rozdzielacze charakteryzuje maksymalna niezawodność i plasują się one w absolutnie górnym segmencie dostępnych na rynku produktów. Łatwo zauważyć i przekalkulować, że stosowanie tanich i nieprecyzyjnych rozdzielaczy, które w dodatku mogą nie być szczelne, skutkuje wydłużonym czasem prac montażowych i stresem w przypadku ewentualnych reklamacji klienta. Montując rozdzielacz Taconova mamy pewność, że nie będzie trzeba ponownie jechać do klienta i poprawiać instalacji. Stal nierdzewna zapewnia wieloletnie, prawidłowe działanie rozdzielacza i wygląda zawsze tak, jak w chwili montażu. W efekcie użytkownik może przez wiele lat cieszyć się z prawidłowo działającego, niezawodnego i estetycznego pod względem wizualnym rozdzielacza.

Więcej informacji www.taconova.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here