Rury bez lodu – zestaw firmy Armacell

Zamarzanie wody w instalacji, to problem z którym często muszą borykać się właściciele nieogrzanych piwnic lub domków letniskowych. I nie chodzi tu bynajmniej tylko o fakt, że spadek temperatury może spowodować brak wody w kranie. Zamarzająca ciecz ulega bowiem rozszerzeniu co może prowadzić do rozszczelnienia instalacji, a w konsekwencji – do uciążliwego i kosztownego remontu. Dlatego też często, zanim nadejdą mrozy, wiele osób spuszcza wodę z nieużywanych w zimie instalacji. Czy jest to jednak jedyne wyjście? Oczywiście, że nie. Dzięki kablom grzewczym firmy Armacell będziemy mogli zapomnieć o tym problemie.

Rury bez lodu – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell

Koniec z zamarzaniem

Zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell pozwala zapobiec zamarzaniu wody wewnątrz rur instalacji. Składa się on z kabla grzewczego, przewodu zasilającego oraz czujnika temperatury wyposażonego we włącznik. Standardowa wtyczka w jaką został wyposażony pozwala łatwo i bezproblemowo podłączyć go do sieci elektrycznej, bez konieczności dokonywania kłopotliwych modyfikacji czy prowadzenia uciążliwych prac instalacyjnych. Pozwala to w prosty sposób zabezpieczyć przed działaniem mrozu rury, kryzy, zawory, kanalizację itp. Dzięki wbudowanemu w strukturę przewodu bimetalicznemu włącznikowi zestaw przeciwoblodzeniowy Armacell nie wymaga każdorazowej interwencji użytkownika – system sam aktywuje się, gdy temperatura spadnie poniżej trzech stopni Celsjusza, oraz wyłączy się, gdy osiągnięty zostanie poziom 14 stopni. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko znacznie podnieść komfort używania zestawu przeciwoblodzeniowego Armacell, ale również pozwala zredukować koszty eksploatacji. Dodatkowo, mimo swojej wysokiej skuteczności, charakteryzuje się on niewielkim poborem prądu na poziomie 17 W/mb, dzięki czemu chronić on będzie nie tylko nasze rury ale również domowy budżet.

W ofercie firmy Armacell możemy znaleźć kable o różnej długości, od 2 do aż 49 metrów. Pozwala to zabezpieczyć przed mrozem nawet bardzo rozbudowane i rozległe instalacje. Co więcej, powierzchnia przekroju kabla grzewczego wynosi zaledwie 6,5 mm, co pozwoli bez problemu umieścić go pod powierzchnią izolacji termicznej. Takie rozwiązanie pozwoli nam zmaksymalizować efekt oraz optymalnie wykorzystać moc kabla.

REKLAMA


Rury bez lodu – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell

Odpowiednie przygotowanie instalacji wodnej na nadejście zimy to sprawa niewątpliwie bardzo istotna, szczególnie tam, gdzie jest ona narażona na działanie ujemnych temperatur. Zestaw oblodzeniowy firmy Armacell pozwoli nam znacznie skrócić czas tych przygotowań, a dzięki jego skuteczności będziemy mieć pewność, że woda popłynie z naszego kranu nawet w najbardziej mroźne dni.

www.armacell.com

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *