SEP Kurs z Egzaminem online – jak przebieg kurs i egzamin przez Internet?

Jeżeli posiadasz podstawowy zakres wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z elektryką i chcesz znaleźć pracę, w której te zdolności się przydadzą, zainteresuj się kursem SEP. Jeśli go odbędziesz i zdasz egzamin, może Ci to pomóc w znalezieniu pracodawcy.

SEP Kurs z Egzaminem online – jak przebieg kurs i egzamin przez Internet?

Dlaczego warto odbyć kurs SEP i co on daje?

Na samym początku wyjaśnijmy czym są kursy SEP i dlaczego w ogóle o nich piszemy w kontekście pracy elektryka. Otóż są to szkolenia, które swoją tematyką obejmują działania związane z obsługą instalacji elektrycznych oraz z podłączaniem do nich sprzętów służących do przetwarzania prądu. Kursy takie powinny kończyć się egzaminem, a uzyskiwane uprawnienia są czasowe – po pewnym czasie należy je odnowić.

SEP Kurs z Egzaminem online – jak przebieg kurs i egzamin przez Internet?

Gdzie znaleźć kursy SEP?

Jeśli przejrzymy kursy i szkolenia SEP online i stacjonarnie w całej Polsce, ciekawie wypadnie oferta firmy eMKa Szkolenia. W jej przypadku można zapisać się na szkolenia – tak w konkretnych miastach, jak i za pośrednictwem internetu – odnoszące się do pracy z 1kV lub więcej.

REKLAMA

Czy każdy może się zapisać na kurs SEP?

Tak i nie. Dlaczego odpowiedź jest niejednoznaczna? Z jednej strony możliwość uczestnictwa w kursie mają wszyscy, którzy uzyskali już pełnoletność. Z drugiej jednak należy pamiętać, iż kursy sepowskie są przeznaczone dla osób, które pewną wiedzę na temat elektroenergetyki już posiadają i nie traktują przeprowadzenia kursu jak szybkiego zdobycia fachu. Posiadanie fundamentów, zarówno w wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, jest niezbędne i należy o tym pamiętać. Natomiast w razie wątpliwości co do tego, czy posiadana wiedza jest wystarczająca, zawsze można zapytać o szczegóły w ośrodkach przeprowadzających szkolenia.

Ile trwa kurs SEP?

Bardzo krótko – to zaledwie kilka godzin szkolenia, po zakończeniu których można przystąpić do egzaminu. Całość jest więc przeprowadzana bardzo sprawnie.

SEP Kurs z Egzaminem online – jak przebieg kurs i egzamin przez Internet?

Co natomiast warto wiedzieć o egzaminie sepowskim? Jest przeprowadzany ustnie i ma na celu zweryfikowanie, czy osoba uczestnicząca w szkoleniu prawidłowo przyswoiła wiedzę, której kurs dotyczył. W przypadku zdania uzyskiwane są uprawnienia elektryczne G1, a czas, na który są one przyznawane, wynosi pięć lat.

Co jeszcze warto wiedzieć o szkoleniach SEP?

Często odbywają się one w dni robocze. Ale spokojnie, nie musi to oznaczać konieczności brania urlopu – można znaleźć kursy w godzinach popołudniowych, co znacząco ułatwia sprawę pod kątem organizacji czasu własnego. A ponieważ w zależności od własnych preferencji i możliwości logistycznych możesz zdecydować się na kurs stacjonarny lub videokonferencję (obie możliwości są dostępne – co jest bardzo wygodne), dopasowanie się do dostępnych terminów nie będzie stanowić dużego problemu.

SEP Kurs z Egzaminem online – jak przebieg kurs i egzamin przez Internet?

Na co pozwalają kursy SEP?

Po uzyskaniu uprawnień wynikających ze zdania egzaminu końcowego, możliwa jest praca z dozorem i eksploatacją (a także montażem czy remontowaniem) urządzeń elektrycznych i prądotwórczych. I to nie tylko tych w budynkach. To może być instalacja fotowoltaiczna, trakcja elektryczna, możliwości jest wiele.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *