STIEBEL ELTRON: Nowości produktowe 2018

Do pokoju gościnnego, warsztatu czy łazienki: Stiebel Eltron wprowadził do oferty nową serię pieców akumulacyjnych oraz konwektorów i bezpośrednich ogrzewaczy pomieszczeń. Wszystkie urządzenia są sterowane elektronicznie i spełniają wymogi Dyrektywy ErP 2009/125/WE: od dnia 01.01.2018 r. dla wszystkich lokalnych elektrycznych urządzeń do ogrzewania pomieszczeń ma zastosowanie tzw. Dyrektywa ekowzornictwa. Stanowi ona podstawę do znakowania produktów znakiem CE.

Nowoczesna linia pieców akumulacyjnych Stiebel Eltron z dynamicznym rozładowaniem (dmuchawa) zapewnia optymalny komfort w każdym pomieszczeniu. Koszty inwestycyjne i eksploatacyjne są ograniczone do minimum, np. poprzez wykorzystanie II taryfy. W ofercie występują 3 serie pieców akumulacyjnych – ETS Plus (seria standard), ETW Plus (seria płaska) i ETT Plus (seria niska) – fabrycznie wyposażone w zintegrowany, elektroniczny regulator ładowania i regulator temperatury pomieszczenia. Panel obsługowy posiada wyświetlacz LCD. Temperatura pomieszczenia regulowana w zakresie +5 do +30°C. Tygodniowy regulator temperatury pomieszczenia posiada dwa wstępnie zaprogramowane tryby pracy i jeden tryb do programowania indywidualnego. „Start adaptacyjny” to funkcja uczenia się w trybie programowania czasowego do zapewnienia temperatury komfortu. Oddzielnie programowalne tryby pracy: komfortowej, obniżenie nocne. Moc przyłączeniowa może zostać w razie potrzeby zredukowana do 91,6 / 83,3 / 75% poprzez zmianę elektrycznego okablowania na listwie. Dwa wejścia dla sygnałów serujących AC i DC. Możliwość podłączenia dodatkowej grzałki. Bardzo cicha praca wentylatora. Izolacja termiczna wysokiej jakości, zwiększająca zdolności zatrzymywania ciepła. Piece są wyposażone w filtr powietrza oraz blokadę panelu obsługi przed niezamierzoną ingerencją w ustawienia.

Fot. 1. Piec akumulacyjny Stiebel Eltron ETW
Fot. 1. Piec akumulacyjny Stiebel Eltron ETW

Seria konwektorów Stiebel Eltron CON Premium

CON Premium to nowoczesna seria konwektorów przeznaczonych jako ogrzewanie przejściowe lub dogrzewanie bezpośrednie pomieszczeń w gospodarstwach domowych lub biurach. Ogrzewanie odbywa się na zasadzie konwekcji powietrza. Sterowany elektronicznie konwektor Premium, wyposażony w regulator tygodniowy z wyświetlaczem LCD. Na panelu obsługowym istnieje możliwość nastawy temperatury pokojowej w zakresie +5°C do +30°C z dokładności co 0,5°C. Regulator tygodniowy posiada dwa wstępnie zaprogramowane tryby pracy i jeden tryb do programowania indywidualnego. W trybie pracy „komfort” 120 – minutowy programator czasowy, z nastawą w zakresie 10-120 minut krótkiej pracy. „Start adaptacyjny” to funkcja uczenia się w trybie programowania czasowego do zapewnienia temperatury komfortu. Oddzielnie programowalne tryby pracy: komfortowej, obniżenie nocne. Funkcja wykrywania otwartego okna: podczas wietrzenia, przy otwartym oknie, konwektor przełącza się automatycznie na godzinę na tryb ochrony przed mrozem. Konwektor przy funkcji ochrony przed zamarzaniem utrzymuje temperaturę pomieszczenia na poziomie 7°C. Grzałka rurkowa z lamelami ze stali nierdzewnej. Lakierowa, wysokiej jakości konstrukcja z aluminiową (3 mm) przednią obudową. Duży panel obsługowy z czytelnym wyświetlaczem LCD, umieszczony z przodu w górnej części konwektora. Blokada panelu obsługi przed niezamierzoną ingerencją w ustawienia.

Fot. 2. Ogrzewacz pomieszczeń Stiebel Eltron CK Premium
Fot. 2. Ogrzewacz pomieszczeń Stiebel Eltron CK Premium

Konwektor Stiebel Eltron CNS Trend

Konwektor CNS Trend, podobnie, jak poprzednik, służy do ogrzewania przejściowego lub dogrzewania bezpośredniego pomieszczeń salonu, łazienki, przedpokoju w gospodarstwach domowym lub pomieszczeniach biurowych. Konwektor ma niewielkie gabaryty i płaską obudowę. Sterowany elektronicznie, jest wyposażony w regulator tygodniowy z wyświetlaczem LCD umieszczony w górnej części obudowy. Posiada podobny zakres regulacji temperatur. Aby uniknąć niepotrzebnego zużycia energii podczas wietrzenia, przy otwartym oknie, konwektor przełącza się automatycznie na godzinę na funkcję „otwartego okna” utrzymując temperaturę pomieszczenia na poziomie 7°C.

Ogrzewacze pomieszczeń Stiebel Eltron CK Premium

Fot. 3. Konwektor Stiebel Eltron CON Premium
Fot. 3. Konwektor Stiebel Eltron CON Premium

CK Premium to nowa seria ogrzewaczy pomieszczeń, która w krótkim czasie, przejściowo lub docelowo, ogrzeje pokój, łazienkę, biuro. Ciepłe powietrze jest wydmuchiwane przez otwór wylotu powietrza z przodu urządzenia. Sterowany elektronicznie ogrzewacz Premium, wyposażony jest w regulator tygodniowy z wyświetlaczem LCD. Na panelu obsługowym istnieje możliwość nastawy temperatury pokojowej w zakresie +5°C do +30°C z dokładnością co 0,5°C. „Start adaptacyjny” to funkcja uczenia się w trybie programowania czasowego do zapewnienia temperatury komfortu. Oddzielnie programowalne tryby pracy: komfortowej, obniżenie nocne. W trybie pracy „komfort” jest dostępny 120-minutowy programator czasowy z nastawą w zakresie 10-120 minut krótkiej pracy. Aby uniknąć niepotrzebnego zużycia energii podczas wietrzenia, przy otwartym oknie urządzenie przełącza się automatycznie na godzinę na tryb ochrony przed mrozem. W tym czasie ogrzewacz utrzymuje temperaturę pomieszczenia na poziomie +7°C. Dodatkowy tryb tzw. pracy cichej z poziomem grzania 1 kW i obniżoną prędkością pracy wentylatora. Lakierowa, wysokiej jakości konstrukcja z aluminiową przednią obudową. Nowoczesne wzornictwo, doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu.

Ogrzewacz szybkonagrzewający Stiebel Eltron CK 20 Trend LCD

CK 20 Trend LCD – nowoczesny ogrzewacz szybkonagrzewający, sterowany elektronicznie, wyposażony w regulator tygodniowy z wyświetlaczem LCD. Na panelu obsługowym istnieje możliwość nastawy temperatury pokojowej w zakresie +5°C do +30°C z dokładnością co 0,5°C. Regulator tygodniowy posiada dwa wstępnie zaprogramowane tryby pracy i jeden tryb do programowania indywidualnego. Funkcja „Start adaptacyjny” jako funkcja uczenia się w trybie programowania czasowego zapewnia komfortową temperaturę. Oddzielnie programowalne tryby pracy: komfortowej, obniżenie nocne. Funkcja wykrywania otwartego okna. Aby uniknąć niepotrzebnego zużycia energii podczas wietrzenia, przy otwartym oknie urządzenie przełącza się automatycznie na godzinę na tryb ochrony przed mrozem. Ogrzewacz przy funkcji otwartego okna utrzymuje temperaturę pomieszczenia na poziomie 7°C. Wysokiej jakości grzałka ceramiczna. Solidna i wytrzymała obudowa z tworzywa sztucznego. Duży panel obsługowy z czytelnym wyświetlaczem LCD. Blokada panelu obsługi przed niezamierzoną ingerencją w ustawienia.

Szczegółowe informacje zawierają karty katalogowe produktów Stiebel Eltron znajdujące się na stronie www.stiebel-eltron.pl

Poprzedni artykułRury do cwu – porównianie materiałów i rozwiązań
Następny artykułWielkie Grillowanie w oddziałach Iglotech – zaproszenie na Dni Otwarte

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here