Systemy zaprasowywane Viega w salonie BMW

Instalacje centralnego ogrzewania wykonano w systemie Prestabo, a do wody użytkowej zastosowano uniwersalny system Pexfit Pro. Takie rozwiązanie gwarantuje bezproblemową i bezpieczną eksploatację przez wiele lat, co okazało się kluczowe z punktu widzenia inwestora. Ponadto technologia zaprasowywania pozwoliła na szybszy i wygodniejszy montaż.

Systemy zaprasowywane Viega w salonie BMW Inchcape Motor Wrocław, Fot. ViegaFot. Viega

Salony tak renomowanej marki jak BMW muszą spełniać najwyższe standardy zarówno w kwestii wykończenia, aranżacji, jak i bezpieczeństwa czy jakości materiałów. Dlatego we wrocławskim salonie BMW Inchcape Motor przy ul. Karkonoskiej 61 postawiono na sprawdzone rozwiązania instalacyjne firmy Viega.

Stal ocynkowana zewnętrznie i dwustronnie

Do instalacji centralnego ogrzewania wykorzystano sprawdzony system zaprasowywany Prestabo – rury i złączki ze stali ocynkowanej zewnętrznie. Łączna długość rur wynosi 2400 m. Złączki mają średnicę od 15 do 64 mm i wszystkie wyposażone są w profil SC-Contur, gwarantujący maksimum bezpieczeństwa. Ważną zaletą Prestabo jest również doskonały stosunek ceny do jakości. W tym samym systemie wykonana została instalacja hydrantowa o łącznej długości 400 m i średnicach od 28 do 108 mm. W tym przypadku zastosowano jednak rury ocynkowane dwustronnie o podwyższonej odporności na korozję.

REKLAMA


Systemy zaprasowywane Viega w salonie BMW Inchcape Motor Wrocław, Fot. ViegaFot. Viega

Pexfit Pro: szybki i łatwy montaż

Wrocławski salon BMW to przykład optymalnego wyboru rozwiązań instalacyjnych. Instalacja wody użytkowej (ciepłej i zimnej) o długości 1400 m została wykonana w uniwersalnym systemie Pexfit Pro. Rury PeXc-Al-PeXc charakteryzują się doskonałymi właściwościami eksploatacyjnymi i korzystną ceną. Złączki z PPSU (tworzywo sztuczne o znakomitych parametrach) nie posiadają o-ringów. W momencie zaprasowania powierzchnia uszczelniająca kształtki łączy się z rurą z tworzywa sztucznego, co zapewnia szczelność na całej długości. Rury firmy Viega po przycięciu nie wymagają kalibracji, usuwania zadziorów czy rozpęczniania, więc oszczędzają wykonawcy wiele czasu. W instalacji wody użytkowej w salonie BMW wykorzystano elementy systemu Pexfit Pro o średnicach od 16 do 50 mm.

Systemy zaprasowywane Viega w salonie BMW Inchcape Motor Wrocław, Fot. ViegaFot. Viega

– Wybór tego systemu był decyzją inwestora, która okazała się jednak korzystna również z naszego punktu widzenia – mówi Jerzy Pożegowiak, właściciel firmy PBI Jerzy Pożegowiak, która wykonywała instalacje. Dzięki technologii zaprasowywania montaż przebiegał bardzo szybko i sprawnie. Takie rozwiązanie minimalizuje również ryzyko awarii w późniejszej eksploatacji.

Systemy zaprasowywane Viega w salonie BMW Inchcape Motor Wrocław, Fot. ViegaFot. ViegaSystemy zaprasowywane Viega w salonie BMW Inchcape Motor Wrocław, Fot. ViegaFot. ViegaSystemy zaprasowywane Viega w salonie BMW Inchcape Motor Wrocław, Fot. ViegaFot. Viega

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *