Systemy drenarskie
-
Elementy przydomowego systemu retencyjnego
Przydomowy system retencyjny jest instalacją, która służy do gromadzenia i zatrzymywania wody opadowej na terenie posesji. Ma na celu zmniejszenie obciążenia kanalizacji deszczowej oraz zwiększenie retencji wód opadowych, co przyczynia się do ochrony środowiska i zapobiegania powodziom. Przydomowy system retencyjny składa się z różnych elementów, które współpracują ze sobą w celu efektywnego zbierania i magazynowania…
-
Dlaczego warto rozsączać wody deszczowe?
Woda jest surowcem naturalnym niezbędnym do życia a nie mającym substytutu. Dlatego też niezmiernie ważne jest racjonalne gospodarowanie tym limitowanym dobrem. W Polsce śródlądowe wody powierzchniowe (rzeki, jeziora, estuaria, stawy i sztuczne zbiorniki wodne) stanowią jedynie około 3% powierzchni, zaś ilość i wysokość opadów atmosferycznych oraz zmienność przebiegu temperatury powodują, że dostęp do wody jest…
-
Elektroniczne baterie SCHELL XERIS E i E-T – unikatowy design i przyszłościowe funkcje
Oferta designerskich baterii XERIS zaprojektowanych przez Uwe Spannagela specjalnie dla marki SCHELL obejmuje aż 27 modeli elektronicznych różniących się między sobą rozmiarami, mechanizmami regulacji temperatury i sposobem zasilania. Elektroniczne baterie SCHELL XERIS oferują przestrzeniom sanitarnym pełny zakres nowoczesnych funkcji, które zapewniają komfort, higienę i bezpieczeństwo użytkowania instalacji. Wyposażenie nowoczesnych łazienek uzyskuje zwykle formy wskazujące na…
-
System skrzynek retencyjno- -rozsączających STORMBOX II
System skrzynek STORMBOX II przeznaczony jest do zagospodarowania wody deszczowej poprzez retencjonowanie oraz bezciśnieniowe rozprowadzanie i rozsączanie w gruncie. Wody deszczowe zebrane z powierzchni utwardzonych, m.in. z dachów, jezdni dróg, parkingów, ulic, placów, terenów zielonych, odprowadzane są poprzez rynny i rury spustowe do studzienki z osadnikiem, a następnie do skrzynek rozsączających. Skrzynki STORMBOX II cechuje…
-
Wavin – kompleksowe zagospodarowanie wody opadowej
– począwszy od zebrania wody deszczowej, poprzez jej transport do odbiorników i podczyszczenie, a na retencji lub możliwości odzysku kończąc. Obserwowane zmiany klimatyczne takie jak, m.in. wzrost intensywności opadów, a także rosnąca urbanizacja niosą zagrożenie w postaci podtopień i powodzi. Efektywne zagospodarowanie nadmiaru wód deszczowych chroni środowisko, pozwala lepiej dbać o infrastrukturę miast, a także…
-
Systemy rozsączania i po deszczu!
Systemy wykorzystania i odprowadzania wody deszczowej są niezbędne nie tylko w regionach o intensywnych opadach czy w przypadku obiektów użyteczności publicznej, ale również wszędzie tam, gdzie chcemy zaoszczędzić wodę, wykorzystując deszczówkę.
-
Odprowadzanie wody z posesji – odwodnienie liniowe
Budynki, szczególnie te posadowione na podłożach nieprzepuszczalnych – gliniastych, ilastych i skalnych – narażone są na niekontrolowane działanie wody opadowej. Skuteczne odprowadzenie deszczówki zabezpieczy ściany i ławy fundamentowe przed nasiąkaniem wilgocią.