Mamy wszystko co konkurencja i jeszcze więcej… Szeroka oferta kurtyn powietrznych

Co to jest i jak działa kurtyna powietrzna? Czy do każdego obiektu nadaje się taka sama? Czym różnią się od siebie różne modele i...

VOLCANO i WING z silnikami EC w standardzie – energooszczędna...

Znaczący udział w poborze energii elektrycznej na świecie, mają silniki stosowane w przemyśle. Wartości te są na tyle duże, że ich zmniejszeniem zainteresowani są...

Nowoczesne kurtyny powietrzne

Najwięcej dzieje się w dziedzinie zużycia energii oraz sterowania. Najnowocześniejsze kurtyny powietrzne to energooszczędne urządzenia, dostosowujące swoją pracę do zapotrzebowania oraz błyskawicznie reagujące na informacje dostarczane przez dziesiątki czujników.

Kurtyny powietrzne – nowoczesne rozwiązania dla obiektów komercyjnych

Kurtyny powietrzne stanowią idealne rozwiązanie dla miejsc, w których istotne jest oddzielenie warunków panujących na zewnątrz od warunków panujących wewnątrz pomieszczenia.

Uwaga, kurtyna!

Zasady doboru kurtyn powietrznych zostały dokładnie opisane przez producentów, jednak proponowane usprawnienia techniczne i konstrukcyjne sprawiają, że wybór odpowiedniego urządzenia wciąż nie jest takim łatwym zadaniem.

Kurtyny powietrzne Defender

Utrzymanie w pomieszczeniach komfortowych warunków klimatycznych i uniezależnienie ich od zewnętrznych czynników atmosferycznych zawsze stanowiło wyzwanie. Większość działań użytkowników dotyczy zmniejszania strat ciepła w budynkach, a dzięki temu ograniczania kosztów ogrzewania. Służyć temu mają m.in. solidnie zaizolowane ściany, a także szczelne drzwi i okna. Ich izolacyjność jednak potrafi spaść do zera, gdy zostaną otwarte. Konsekwencją jest infiltracja, przeciągi, a także migracja zanieczyszczeń. Okazuje się, że nowoczesnym i bardzo skutecznym narzędziem służącym do utrzymania pożądanych parametrów otaczającego powietrza może być ono same.

Kurtyna powietrzna – skutecznym narzędziem w walce o oszczędność energii

Wytworzenie bariery powietrznej pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem lub też pomiędzy strefami o różnych temperaturach, aby obie strefy uniezależnić od siebie, jest zadaniem, które mogą wykonać kurtyny powietrzne. Oprócz dobrej izolacji ścian obiektu, szczelnych okien i drzwi, kurtyny wspomagają użytkownika w walce o oszczędność energii, wykorzystywanej na ogrzewanie oraz klimatyzację obiektu.

Niewidzialne drzwi powietrzne

W pomieszczeniach, gdzie występuje wzmożony ruch osób czy też pojazdów, straty ciepła lub zimnego powietrza są nieuniknione. Konieczne jest więc poniesienie dodatkowych kosztów fi nansowych, które przeznaczone są na ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczenia. Czy jest na to jakiś sposób? Owszem, jednym z nich może być zastosowanie kurtyn powietrznych.

Defender – niewidoczna granica

Zadaniem kurtyny powietrznej jest wytworzenie bariery w postaci niewidzialnej ściany powietrznej pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem lub też pomiędzy strefami o różnych temperaturach. Poniższy artykuł przedstawia studium przypadku dowodzące wymiernych korzyści stosowania kurtyn powietrznych.