Wanna narożna w naszym domu

Jednym z miejsc w każdym domu, w którym spędzamy sporo czasu, jest łazienka. Powinna więc to być przestrzeń, gdzie czujemy się dobrze, gdyż wiąże się ona, m.in. z kąpielą, czyli czasem relaksu. Dobrze dobrana wanna albo kabina prysznicowa ma tu kluczowe znaczenie. Także kafelki, szafki, wieszaki na ręczniki, czy też lustro będą tworzyć to pomieszczenie. Już na etapie jej projektowania warto zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. W obecnych czasach nie będzie z tym żadnego problemu, gdyż ilość potencjalnych propozycji jest powalająca. Jedyną barierą będą więc rozmiary naszej łazienki oraz zasoby finansowe na koncie.

wanna narozna w naszym domu 1024x680 - Wanna narożna w naszym domu

1. Jakie są zalety wanny narożnej?
2. Wanna narożna – akrylowa czy stalowa?
3. Jak dobrać optymalną wysokość wanny w łazience?
4. Pomysły i inspiracje na obudowę wanny narożnej
5. Jak dopasować wannę narożną do stylu łazienki?

Jakie są zalety wanny narożnej?

Poszukując rozwiązań, które spełnią nasze oczekiwania, warto korzystać z możliwości, jakie daje dostęp do Internetu. Bez trudu znajdziemy tam różnego rodzaju pomysły, dzięki którym od gładko przejdziemy od fazy idei do fazy realizacji. Warto więc zaglądać na takie strony jak: https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/wanny-i-akcesoria/wanny-asymetryczne.html, gdyż to ułatwi nam ostateczną decyzję co do naszej łazienki. Ciekawym rozwiązaniem, z którego możemy skorzystać, zwłaszcza gdy nie dysponujemy zbyt dużą łazienką, jest wanna narożna. Jakie są jej zalety? Otóż dobrze dobrana oraz dopasowana do wymiarów pomieszczenia, pozwoli nam na logiczne zagospodarowanie tegoż. Możemy bowiem wybrać, np. wannę asymetryczną o nietypowym kształcie, co może się sprawdzić w nietypowych przestrzeniach. Wanny takie są wygodne, mogą być zaopatrzone w hydromasaż, posiadać parawan szklany lub plastikowy, itp. Wszystko zależy tylko od tego, na jaką wannę się zdecydujemy.

Wanna narożna – akrylowa czy stalowa?

Biorąc pod uwagę materiał, z którego są one wykonane, do wyboru mamy przede wszystkim wanny akrylowe lub stalowe. To na jaki typ się skusimy, zależy od naszych preferencji. Dostępne są także wanny żeliwne, czy też marmurowe, ale te kupowane są dość rzadko, ze względu na wysokie ceny. Wanny akrylowe są bardziej odporne na zarysowania niż wanny metalowe. Dłużej też utrzymują wyższą temperaturę wody, ale siłą rzeczy są mniej odporne na silne uderzenia niż wanny metalowe. Modele akrylowe są też zdecydowanie lżejsze, a więc o wiele łatwiej zamontować je samemu. Bez względu na typ materiału ważne jest aby wanna była po prostu wygodna i np. dysponowała siedziskiem. Takie rozwiązania pojawiają się w krótszych modelach wanien, gdyż inaczej trudno by było z nich korzystać.

Jak dobrać optymalną wysokość wanny w łazience?

Za optymalną wysokość wanny możemy uznać sześćdziesiąt centymetrów, liczone od powierzchni podłogi do krawędzi zamontowanej wanny. Oczywiście jest to tylko orientacyjna wysokość, gdyż mogą się tu zdarzyć wahania uzależnione od kondycji osób, które będą z niej korzystać, czy też po prostu od ich wzrostu. Nóżki w większości wanien są regulowane, więc można nimi spokojnie operować w trakcie montażu, w zakresie od dziesięciu do dwudziestu centymetrów. Zyskujemy w ten sposób zupełnie nowe możliwości. Dobrze jest też pamiętać o tym, by ściana boczna znajdowała się w odległości 45 centymetrów od osi wanny, co uchroni nasze łokcie przed niepotrzebnymi stłuczeniami. W przypadku wanien wolnostojących wysokość może być nieco wyższa i sięgać nawet 75 centymetrów.

Pomysły i inspiracje na obudowę wanny narożnej

Wanny narożne, wbrew pozorom, dają całkiem spore pole do popisu naszej wyobraźni. Także dobry projektant lub projektantka wnętrz bez trudu znajdzie model, który dobrze się wkomponuje w dedykowaną mu przestrzeń. Wanna narożna może być wyposażona w plastikowy bądź szklany parawan, dzięki któremu możliwe będzie wzięcie prysznica, bez zachlapania całej łazienki wodą. W sprzedaży znajdziemy więc parawany wahadłowe, harmonijkowe czy też przesuwane. Jest to dobre rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki temu będziemy mieli wannę oraz prysznic w jednym. Wzięcie prysznica jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż kąpiel w wannie. Warto tez rozpatrzyć zakup wanny narożnej z hydromasażem – najtańsze modele nabędziemy już od około tysiąca złotych. Takie rozwiązanie całkowicie zmieni jakość naszej kąpieli. Obudowując wannę warto pomyśleć o półkach lub półce, na której umieścimy kosmetyki kąpielowe, czy też bez strachu odłożymy nasze okulary.

Jak dopasować wannę narożną do stylu łazienki?

Dla tych z nas, którzy smak i wyczucie stylu wyssali z mlekiem matki, nie będzie trudno dopasować wannę do stylu łazienki. Innych rozwiązań będzie wymagała nowoczesna przestrzeń, a nieco inną wannę narożną zamontujemy na poddaszu rustykalnej daczy. Warto się tutaj posiłkować wiedzą architektów wnętrz albo samodzielnie przeszukiwać różne strony w sieci, czy też magazyny o wyposażeniu mieszkań. Najważniejsze jest to by nasz wybór był estetyczny, spójny, a także funkcjonalny.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŚwiat w naszych rękach
Następny artykułDobra jakość powietrza dzięki systemom klimatyzacji przemysłowej hal i magazynów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here