Zawory kulowe HERZ

Grupa HERZ jest jednym z najważniejszych europejskich producentów armatury grzewczej i instalacyjnej. Produkty marki HERZ wytwarzane są wyłącznie na na terenie Europy – HERZ zatrudnia ponad 2000 pracowników w zakładach produkcyjnych w Austrii oraz poza jej granicami (Polska, Słowenia, Rumunia, Włochy i Serbia). Proces produkcji armatury marki HERZ objęty jest systemem zapewnienia jakości ISO 9001, a każdy z wyrobów objęty jest 5-letnim okresem gwarancyjnym. W przypadku instalacji wykonywanej przez instalatora posiadającego autoryzację firmy okres gwarancji może być wydłużony nawet do lat 10.

FOT. 1. Zawór kulowy HERZ z przyłączem do zaprasowywania.FOT. 1. Zawór kulowy HERZ z przyłączem do zaprasowywania.

Firma HERZ to równocześnie jeden z najważniejszych dostawców ekologicznych rozwiązań w zakresie pozyskiwania energii. HERZ Energietechnik należy do grona absolutnych prekursorów w zakresie odnawialnych źródeł energii, dostarczając nowoczesne, wydajne, tanie w eksploatacji i przyjazne środowisku źródła ciepła – bezobsługowe kotły na biomasę oraz pompy ciepła i systemy solarne.
Od blisko 25 lat, od momentu rozpoczęcia swojej działalność w Polsce HERZ wprowadza na nasz rynek szeroki asortyment nowoczesnej armatury regulującej, zapewniającej racjonalne, a więc oszczędne gospodarowanie energią cieplną. Armatura HERZ w pełni sprawdza się w polskich warunkach eksploatacyjnych – najlepszym tego dowodem jest ponad 6 milionów sprzedanych termostatów.

FOT. 2. Zawór kulowy HERZ do wody pitnej.FOT. 2. Zawór kulowy HERZ do wody pitnej.

W grupie armatury regulacyjnej i odcinającej HERZ znaczący udział stanowią zawory kulowe, dedykowane do pracy w instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych, wody pitnej, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji.
Największa oferta zaworów kulowych przeznaczona jest do instalacji grzewczych i chłodzących. Zawory te dostarczane są w średnicach od 8 do 80 DN, a ich maksymalny zakres pracy obejmuje ciśnienia od 16 do 63 barów oraz temperatury od -30 do 150°C.

FOT. 3. Zawór kulowy HERZ Modul .FOT. 3. Zawór kulowy HERZ Modul . FOT. 5. Zawór kulowy HERZ Modul z termometrem.FOT. 5. Zawór kulowy HERZ Modul z termometrem.

HERZ dostarcza również zawory kulowe przeznaczone do instalacji wody pitnej – do instalacji wody zimnej, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji – produkowane w zakresie średnic od 15 do 50 DN. Korpusy tych zaworów wykonywane są z kutego mosiądzu, odpornego na wypłukiwanie cynku, zaś uszczelnienie przeznaczone do instalacji wody pitnej nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia. Grupa zaworów do wody pitnej, ze względu na zastosowanie specjalnego uszczelnienia do celów sanitarnych, posiada niższe parametry pracy w zakresie temperatur, które wynoszą od 0 do 85°C.

Jednym z ciekawszych rozwiązań w ofercie zaworów kulowych marki HERZ są zawory kulowe z termometrami. Zawory te, oprócz wbudowanego termometru posiadają specjalne oznaczenia (czerwony, niebieski), co wpływa na czytelność instalacji.

Atuty zaworów kulowych marki HERZ to przede wszystkim:

  • solidne korpusy wykonane z wysokiej jakości kutego mosiądzu, który jest plastyczny i bardziej odporny na zgniatanie, skręcanie, zginanie itp.
  • korpusy zaworów wykonane wyłącznie z mosiądzu, bez dodatku metali ciężkich (w szczególności ołowiu),
  • specjalna konstrukcja uszczelnienia trzpienia napędzającego kulę, która pozwala na doszczelnienie w trakcie pracy,
  • najwyższej jakości chromowana kula bez przewężenia,v
  • wysokie parametry pracy,
  • szerokie zastosowanie – praca z wszystkimi nieagresywnymi mediami (woda, powietrze, olej opałowy, olej smarny).

Szeroka oferta zaworów kulowych firmy HERZ w zakresie konstrukcji, parametrów pracy, średnic, standardów i wariantów wykonania oraz ich najwyższa jakość pozwalają zaspokajać potrzeby najbardziej wymagających klientów.

FOT. 4. Przekrój zaworu kulowego HERZ.FOT. 4. Przekrój zaworu kulowego HERZ.
Poprzedni artykułWymiana starego kotła na kondensacyjny
Następny artykułKominki w każdym domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here