Zehnder Orbis – piękny design i wydajność bez kompromisów

W ofercie marki Zehnder grzejniki mają wiele różnorodnych, ciekawych wariantów. Dostępne są wersje jedno- i dwuwarstwowe, o kolektorach prostych, lekko bądź wyraźnie ugiętych, takich o przekroju okrągłym bądź kwadratowym, a także modele o równomiernych rytmach w układzie rur. W asortymencie znajdują się bardzo ciekawe propozycje wykonane metodą zgrzewania krzyżowego, która gwarantuje niewidoczną spoinę, wysoką wytrzymałość mechaniczną złącza oraz brak deformacji w formie grzejnika.

zehnder orbis piekny design i wydajnosc bez kompromisow - Zehnder Orbis – piękny design i wydajność bez kompromisówFot. 1. Zehnder Orbis

Efektem poszukiwań nietuzinkowego stylu jest między innymi grzejnik dekoracyjny o filigranowej formie Zehnder Orbis. Delikatny design nadaje produktowi niezwykłej lekkości. Dodatkowym atutem jest dostępność na życzenie w niestandardowych wymiarach oraz w wersji dwuwarstwowej. Dzięki komfortowemu złączu 50 mm również instalacja jest intuicyjna i sprawna. Zehnder Orbis to przykład znakomitego balansu pomiędzy tym co piękne, a tym co funkcjonalne. Nie ma tu miejsca na kompromisy – wybór ten oznacza bowiem pełny komfort i niekwestionowane walory estetyczne. Ułożenie cienkich rurek pionowych – o średnicy zaledwie 12 mm – w grzejniku Zehnder Orbis tworzy delikatną mozaikę i nadaje temu produktowi niepowtarzalny wygląd. Niebanalne, płaskie zakończenie minimalistycznych kolektorów to kwintesencja designu według maksymy modernistycznego architekta Ludwiga Mies van der Rohe „Mniej znaczy więcej”. Grzejnik jest dostępny w całej palecie barw Zehnder, co umożliwia dopasowanie do stylu danego wnętrza.

zehnder orbis piekny design i wydajnosc bez kompromisow1 - Zehnder Orbis – piękny design i wydajność bez kompromisówFot. 2. Zehnder Orbis – kolor Anthracite zehnder orbis piekny design i wydajnosc bez kompromisow2 - Zehnder Orbis – piękny design i wydajność bez kompromisówFot. 3. Zehnder Orbis – kolor Strawberry zehnder orbis piekny design i wydajnosc bez kompromisow3 - Zehnder Orbis – piękny design i wydajność bez kompromisówFot. 4. Zehnder Orbis – niebanalne, płaskie zakończenie minimalistycznych kolektorów to kwintesencja dobrego designu.

Zehnder Orbis to jednak nie tylko piękny wygląd – to także niezawodne funkcjonowanie, nawet w systemach niskotemperaturowych. Świadomi inwestorzy, chcący w prosty sposób obniżyć koszty zużycia energii, sięgają coraz częściej po nowoczesne rozwiązania grzewcze, oparte na technice kondensacyjnej czy pozyskiwaniu ciepła z odnawialnych źródeł. Zastosowanie takiego systemu w nowym lub zmodernizowanym budownictwie pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania, które w Polsce stanowią duże obciążenie dla domowego budżetu. Wynika to z faktu ograniczenia kosztu wytworzenia energii, nawet o ok. 30%, poprzez obniżenie temperatury w układzie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych możliwe jest uzyskanie odpowiedniej temperatury ogrzewania już przy naprawdę niskiej temperaturze pracy instalacji, nie przekraczającej w nowoczesnych systemach grzewczych 55°C. Należy jednak pamiętać, iż grzejniki starej generacji nie są przystosowane do efektywnej pracy przy takich parametrach. Firma Zehnder ma w swojej ofercie grzejniki sprawdzające się znakomicie w instalacjach niskotemperaturowych – a jednym z takich przykładów jest Zehnder Orbis, który dzięki swej konstrukcji pracuje wydajne, oddając ciepło przez łagodne promieniowanie.
W świecie elastycznych możliwości produkcyjnych, kolor biały nie musi być kompromisowym standardem. Ładny grzejnik może być także świeżym impulsem przy projektowaniu kolorów naszego mieszkania. Może mieć także ultra nowoczesną metalizowaną powlokę lakierniczą. Grzejniki dekoracyjne Zehnder oferowane są w wielu kolorach i wariantach wykończenia powierzchni, o wysokim połysku lub matowe. W kategoriach Architectural, Tonic i Natural Zehnder prezentuje trzy wewnętrznie spójne światy kolorów, łączące spokrewnione ze sobą odcienie. To uporządkowana różnorodność, dzięki której można łatwiej dobrać kolor grzejnika dopasowany do otoczenia i wyrażający osobowość użytkownika.
Prosta, czysta forma, niepowtarzalny kształt, piękno barw, ciekawa struktura. Cechy te stanowią inspirację dla wizjonerów designu, prostota bowiem to nie nuda, wręcz przeciwnie, to kreatywne postrzeganie produktu, który odsłania każdorazowo nowe możliwości. Grzejniki Zehnder stanowią kwintesencję stylu i umożliwiają dopasowanie do każdej aranżacji wnętrza, zaspokajając najbardziej nawet wysublimowane gusta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here