Złączki zaciskowe i obejmy naprawcze marki GEBO

GEBO to od wielu lat doskonale znana marka na terenie Polski i Europy. Jako wynalazca złączek zaciskowych i lider w dziedzinie łączników hydraulicznych i asortymentu naprawczego doskonale rozpoznaje potrzeby swoich klientów i dostosowuje do nich swoje produkty.

Uniwersalne żeliwne złączki zaciskowe GEBO Quick
Uniwersalne żeliwne złączki zaciskowe GEBO Quick

Pierwszą a zarazem, najpopularniejszą grupę asortymentową GEBO stanowią uniwersalne żeliwne złączki zaciskowe, znane jako GEBO Quick. Wykonane z żeliwa ciągliwego, cynkowane ogniowo i elektrogalwanicznie idealnie nadają się do modernizacji oraz napraw istniejących rurociągów, a także na nowo budowane instalacje wodne. Cechą wyróżniającą złączki GEBO jest ich uniwersalność – za ich pomocą można łączyć odcinki rur ze stali, stali czarnej oraz z PE. Oznacza to, iż w bardzo szybki i łatwy sposób jesteśmy w stanie połączyć system instalacji stalowych z nowoczesnym, zbudowanym z polietylenu. Dzięki zastosowaniu w złączkach mechanizmu zaciskowego otrzymujemy szybkie, pewne i szczelne połączenia. W taki sposób jesteśmy w stanie oszczędzić czas i uzyskać wygodę montażu w trudno dostępnych miejscach. Co najważniejsze, przy naprawach w tym systemie eliminujemy konieczność spawania i gwintowania. Dopuszczalna jest nieosiowość łączonych rur ponieważ odchylenie od osi rury może wynosić 3° w każdym kierunku. Złączki przeznaczone są do pracy z wodą (również przeznaczoną do spożycia) oraz sprężonym powietrzem. Ich temperatura robocza wynosi do 80°C dla wody, 25°C dla wody pitnej oraz 70°C dla sprężonego powietrza, a ciśnienie robocze to 10 bar.

Specjalistyczne złączki zaciskowe GEBO Special
Specjalistyczne złączki zaciskowe GEBO Special

Innym, starszym systemem, jest grupa produktowa GEBO Special. To od niej GEBO rozpoczęło swoją przygodę, uzyskując w 1936 roku patent na system zacisków. Są to specjalistyczne złączki zaciskowe, również wykonane z żeliwa ciągliwego,. Zależnie od typu, mogą być użyte w instalacjach stalowych, PE lub na rurach stalowych czarnych. Są one przeznaczone do ciągłej eksploatacji, tworzą połączenia sztywne, są odporne na rozciąganie i ściskanie, wyrównują różnicę potencjałów rurociągu. Nie wymagają gwintowania i spawania. To co odróżnia je od GEBO Quick to to, że są masywniejsze i dłuższe oraz występują również w szerszym zakresie typów i rozmiarów. Dodatkowo, od rozmiaru 2 ½” do 4” wyposażone są w kołnierz flanszowy dla ułatwienia montażu i skręcania.

REKLAMA

Kolejną ważną grupę w ofercie GEBO stanowią obejmy naprawcze i remontowo-naprawcze z żeliwa ciągliwego GEBO Clamps, do stosowania na rurach stalowych. Wyróżniamy tu: obejmy DSK, ANB oraz DS. Obejma DSK to dwudzielna obejma remontowa, która idealnie nadaje się do uszczelniania dziur, pęknięć oraz miejsc korozji. Wykonana jest z materiałów o najwyższej jakości, które gwarantują 100% szczelności napraw, zapewnioną przez wykorzystanie manszety gumowej z EPDM. Obejma remontowo-naprawcza ANB wykonana jest z tych samych materiałów co obejma DSK, charakteryzuje się przede wszystkim tym, iż posiada odejście z gwintem wewnętrznym. Doskonale więc sprawdza się podczas budowy dodatkowych odprowadzeń w instalacjach wodnych, rurach grzewczych, a także w instalacjach ze sprężonym powietrzem. Obejmy te pracują w temperaturze roboczej 90°C dla wody grzewczej oraz 25°C dla wody pitnej przy ciśnieniu 16 bar/60°C i 6 bar/90°C. Obejma DS, to dłuższy odpowiednik obejmy DSK. Różni się ona również materiałem, gdyż tutaj zastosowano żeliwo sferoidalne.

Obejmy naprawcze i remontowo-naprawcze GEBO Clamps
Obejmy naprawcze i remontowo-naprawcze GEBO Clamps

GEBO w swojej ofercie posiada również opaski uszczelniające GEBO Unifix ze stali nierdzewnej. Są one przeznaczone do uszczelniania otworów, pęknięć i porowatych miejsc w przewodach wodociągowych, w rurach stalowych, kotłowych, ze stali nierdzewnej, miedzianych, nierdzewnych, z PVC, PE. Obejmy w wersji Maxi wyposażone są w specjalny system Easy Grip, który w znacznym stopniu ułatwia oraz zdecydowanie skraca czas montażu opasek.

www.gebo.com.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *